Vetamix salámy a naše skúsenosti

Vetamix salámy a naše skúsenosti

Zloženie salám

Medzi hlavné prednosti salám patrí ich kvalitné prírodné zloženie bez pridanej chémie. Z prevažnej časti  – 95 % – sú salámy zložené z mäsa (okrem 100g salám, kde obsah mäsa tvorí 90 %) daného živočíšneho druhu. Doplnené sú iba dieteticky vhodnou prílohou - ryžou.

Na výber je niekoľko variantov rozdielnych príchutí, podľa druhu mäsa, ktoré obsahujú. V ponuke je aj mix jednotlivých druhov mäsa (saláma Fík alebo salámy s hmotnosťou 100 g).

Novinkou medzi príchuťami, ktoré ste v posledných dňoch určite zaznamenali, je Losos s ryžou a Zverinová saláma s ryžou

Vďaka svojmu zloženiu je možné neotvorené salámy skladovať pri izbovej teplote. Po ich otvorení sa už riadime bežným odporúčaním výrobcu o spotrebe – uchovajte v chlade a spotrebujte do 24 hodín po otvorení.

 

Široké využitie

Spôsobov využitia salám v kŕmnej dávke je mnoho. Salámy sú vhodné na cesty, pretože na skladovanie nevyžadujú mínusové teploty, ale kŕmiť nimi môžete samozrejme aj doma. Vďaka svojmu vyváženému zloženiu ich môžete ako krmivo zaradiť úplne bežne bez akýchkoľvek problémov.

Vetamix salámy sa vyrábajú v niekoľkých veľkostiach, od 100 g až po 1 kg. Použiť sa dajú aj pri výcviku ako skladná a voňavá odmena alebo pri relaxe doma v podbe oblizovacej podložky, na ktorú salámu rozotriete.

A ak máte doma mačacieho i psieho kamaráta zároveň, isto oceníte aj fakt, že tieto salámy sú vhodné pre obidve zvieracie kategórie.

Naša skúsenosť

Vetamix salámy sú pre nás nenahraditeľným pomocníkom najčastejšie na cestách. V preplnenom batohu hrá často každý gram a centimeter ušetreného miesta veľkú úlohu, preto na dlhšie túry využívame práve salámy.

  • Dostupné sú v niekoľkých veľkostiach (stačí si teda dopredu spočítať, akú veľkú kŕmnu dávku práve potrebujeme).
  • Sú trvanlivé a nezaberú veľa miesta.
  • Bonusom navyše je absencia obalového materiálu z konzervy (a tým aj ušetrené cenné gramy nesené na chrbte). 
  • Tiež nám odpadá problém s odpadom na cestách, pretože špinavý obal zo salámy schováme v batohu do vrecka  k najbližšiemu odpadkovému košu a potom nám už nezaberá žiadne miesto. 

Salámy teda určite odporúčame!

Napísala Monika 

IGwww.instagram.com/moncakk/

Na pamiatku nášho ambasádora Caesara

Doporučené produkty

Copyright © 2022, Vetamix.sk Powered by