ROZVOZ ZADARMO nad 50 €   
+421 911 305 812

Blog

Vážení zákazníci,

posledné tohtoročné objednávky vyvezieme v piatok dňa 20.12.2019. Prvý závoz v novom roku uskutočníme dňa 7.1.2020.
Len pri tovare objednanom do 13.12.2019 garantujeme závoz do konca roka.

Za porozumenie ďakujeme.
Život s Krakenom: 4. diel - naša cesta s Krakenom do Slovinska
16.10.2019

Život s Krakenom: 4…

Cestovanie milujeme. Baví nás objavovať nové miesta, žasnúť nad krásami prírody a vnímať inú kultúru. V Európe ich máme hneď niekoľko kúsok od nás. Respektíve v dobrej dojazdovej vzdialenosti autom, v ktorom sa dá cestovať so psom.

číst dále
11.10.2019

So psom a maškrty v…

Ahoj, kamaráti, to som zase ja, Florí. V minulom článku som vám dala pár rád a tipov, ako cestovať so psími miláčikmi autom, dnes by som vám rada povedala niečo o cestovaní inými spôsobmi. A pretože som slečna z pražskej Letnej, tak si dovolím tvrdiť, že o rôznom cestovaní toho viem naozaj veľa. Moji rodičia Marek a Nicolette ma totiž berú všade so sebou, a tak už mám dosť skúseností. Takže si pripravte nejakú dobrotu a ideme na to.

číst dále
So psom a maškrty v MHD
Monča & Tobby: náš vydarený výlet/ 2. diel VODOPÁD
20.09.2019

Monča & Tobby: náš…

Druhý deň nášho vydareného výletu začal viac než nádejne. Približne o piatej ráno, keď sa nám Tobby pokakal na koberec. Ale čo už, stalo sa. Vzala som vrecká a hodinu drhla koberec.

číst dále
Život s Krakenom: 3. diel - ako cestovať s Krakenom/pokračovanie
09.09.2019

Život s Krakenom: 3…

Ďalšou úlohou bolo jedlo pre Krakena, ktoré by bolo aj pre nás čo najpohodlnejšie na prípravu. Vo Vetamixe sme našli dve alternatívy, ktoré sa nám zdajú najlepšie. Buď konzervy alebo salámy, my sme skúšali napríklad králika s ryžou, po ktorom sa Kraken oblizoval ešte hodinu.

číst dále
09.09.2019

Život s Krakenom: 3…

Život pred Krakenom bol v mnohých ohľadoch jednoduchší. Vlastne vo všetkých, na ktoré si spomeniem.

 

číst dále
Život s Krakenom: 3. diel - ako cestovať s Krakenom
KAM NA DOVOLENKU S CHLPÁČOM? PREDSA DO PRÍRODY POD STAN!
22.08.2019

KAM NA DOVOLENKU S…

Ahoj kamaráti, ako si užívate prázdniny? Moji ľudia radi za teplom cestujú niekam k moru, lenže to je pre niekoho takého chlpatého ako som ja dosť náročné. Preto sme sa nakoniec rozhodli vycestovať do prírody pod stan.

číst dále
MARKÉTA BORSKÁ: PREČO MILUJEME KONZERVY
21.08.2019

MARKÉTA BORSKÁ:…

Najobľúbenejším športom všetkých BARFistov je určite vyberanie mäsa z mrazničky. A ruku na srdce, koľkokrát sa ráno zobudíte s hrôzou, že ste večer zabudli vybrať mäso?! A ešte k tomu sa na vás pozerajú hladné psie oči, ktoré už zabudli, že jedli pred pár hodinami.

číst dále
19.08.2019

Vetamix ambasádori:…

Volám sa Ester, mám 19 rokov. Mám doma fenku Carrie, ktorá má 4 roky. Venujeme sa poslušnosti, cvičeniu trikov, prechádzkam, bicyklovaniu a plávaniu, skúšame aj frisbee.

číst dále
Vetamix ambasádori: 🐕 Carrie & 🐈 Filipko & 👧 Ester
Maškrty: aké dopriať svojmu miláčikovi
16.08.2019

Maškrty: aké…

V dnešnej dobe je veľké množstvo dobrôt, ktoré sú dostupné nielen v špecializovaných predajniach. Čo ale vybrať? Záleží nielen na cenovej dostupnosti, kvalite, trvanlivosti, ale aj na tom, či sú prospešné pre zdravie psíka. S ohľadom na to, že psíci sú ako malé deti, ktoré si radšej dajú čokoládovú pochúťku než celozrnné tyčinky bez väčšieho prídavku cukru a solí. Výber a množstvo maškŕt by mal ale určovať náš zdravý rozum s prihliadnutím na aktuálny zdravotný stav zvieratka.

číst dále
Míša a Ellie testujú: Vetamix maškrty
08.08.2019

Míša a Ellie…

Maškrty sú jednou z najdôležitejších vecí, ktoré by mal mať doma každý majiteľ psa. Maškrty nemusia byť iba za odmenu, ale ako motivácia alebo napríklad zábava pre psa. Existuje veľa typov a druhov maškŕt a myslím, že práve vo Vetamixe si každý určite niečo vyberie. 

číst dále
08.08.2019

Život s Krakenom:…

Krakenova mamka Eliška a majiteľka mali fakt čo robiť. Starali sa o 9 šteniatok. My sme za Krakenom jazdili tak často, ako sme mohli. Dúfali sme, že si na nás takto rýchlejšie zvykne. No aj kvôli tomu, aby sme sa my dvaja lepšie pripravili na to, čo malo iba nastať.

číst dále
Život s Krakenom: ako sa zblížiť s Krakenom  - 2. diel
Svalovina: aká je najvhodnejšia pre môjho psa
30.07.2019

Svalovina: aká je…

Môžem potvrdiť, že mäso z Vetamixu je na prípravu kŕmnej dávky veľmi kvalitné. Ale ako vyberať vhodné suroviny práve pre nášho psa?

číst dále
Vetamix ambasádori: 🐕 Frey & 👧 Niky
30.07.2019

Vetamix ambasádori:…

Psom sa venujem už asi 7 - 8 rokov. Do ich sveta ma priviedol môj prvý psík, bol to taký mix, volal sa Baddy.

číst dále
25.07.2019

Monča & Tobby: náš…

Keď sa povie Krkonoše, tak si každý predstaví relax, pohodu a krásne prostredie. Ono to tak aj je, ale to by ste ma museli poznať. Som človek, ktorý priťahuje nešťastie. Celý náš príbeh začína o 4 hodine ráno. Pravdu povediac sme zaspali, takže deň štartujeme o 4:30. Električka nám išla 5:17 a nemali sme ešte všetko zabalené, ale električku sme stihli. Ufff.

 

číst dále
Monča & Tobby: náš vydarený výlet
VETAMIX AMBASÁDORI: 🐕 CADDY & 🐕 ENDY & 🐕 ANGIE & 👧 ADÉLA
24.07.2019

VETAMIX AMBASÁDORI:…

Volám sa Adéla a mám 19 rokov. Milujem prírodu, zvieratá, ktorým som podľahla už ako malá, keď som mala úžasného králika Kiki, ktorého som naučila veľa povelov, brala som ho proste ako psa. Tiež milujem cestovanie a to všetko završuje moja fotografická vášeň. Môžem tak zachytiť nekončiace okamihy vďaka vzniknutej fotke, na ktorú sa môžem dívať znova a znova a opäť prežívať tie emócie, jednoducho vdýchnuť fotke život.

číst dále
Vetamix Ambasádori: Florence & Nicolette & Marek
16.07.2019

Vetamix Ambasádori:…

Ahoj všetkým, volám sa Florence podľa talianskeho mesta Florence, rodičia ma volajú Flori alebo Flo. Som šteniatko kríženca asi Shibi inu a asi kólie, ale kto vie… Som jednoducho pekný mix. Môj život nezačal úplne najlepšie. V období Vianoc, keď boli v decembri tie najväčšie mrazy, som sa ocitla pri kontajneri v papierovej krabici...

 

číst dále
16.07.2019

Vnútornosti: aké…

Okrem svaloviny používame aj vnútornosti, ktoré majú vysokú biologickú hodnotu. Obsahujú veľa železa, fosforu a vápnika. Na druhú stranu majú ale vyšší obsah ťažkých kovov ako svalovina. Vnútornosti nájdete aj pod názvom drobky. Je to teda súhrn všetkých vnútorností, napríklad kuracie drobky, hovädzie a iné. Každá časť drobkov obsahuje hromadu minerálnych látok, vitamínov a stopových prvkov.

číst dále
Vnútornosti: aké použiť do kŕmnej dávky?
ZAČÍNAME BARFOVAŤ 2: NAŠA CESTA K LEPŠIEMU ŽIVOTU
09.07.2019

ZAČÍNAME BARFOVAŤ 2…

Tak už je to tu. Naše mesačné zhrnutie na BARF strave s Vetamixom. Presnejšie je to nejakých 37 dní, čo kŕmim Ellie mäsom, sľúbila som vám, že napíšem, čo sa u nás za tú dobu zmenilo.

 

číst dále
ŽIVOT S KRAKENOM - 1. DÍL
20.06.2019

ŽIVOT S KRAKENOM -…

Keď sme rozmýšľali, či si do pražského bytu “nasťahovať” psíka, samozrejme sme nedomysleli ani tretinu toho, čo sa nám v živote zmení. S Michalom sme mali v tomto ohľade určité ilúzie. Hovorili sme si, že náš pes bude vychovaný, perfektne vycvičený, ale bude mať stále dostatok temperamentu a osobnosti.

číst dále
20.06.2019

Ako vycvičiť psa:…

V dnešnej dobe si mnoho z nás obstaráva psíka ako kamaráta do nepohody a trávi s ním veľa času. Časy, keď bol pes iba “samostatná jednotka pri búde” sú preč, stáva sa totiž právoplatným členom ľudskej komunity. A s touto zmenou prichádzajú aj zmeny vo výchove a porozumení jeho samotného.

číst dále
Ako vycvičiť psa: skús nové metódy
SO PSOM K MORU? PREČO NIE! SO PSOM K MORU? PREČO NIE!
20.06.2019

SO PSOM K MORU?…

V dnešnej dobe sa štvornohí kamaráti stali súčasťou nášho každodenného života. Chodia s nami do práce, na návštevy, na výlety, tak prečo ich nevziať so sebou k moru?

číst dále
ZAČÍNAME BARFOVAŤ: NAŠA CESTA K LEPŠIEMU ŽIVOTU
12.06.2019

ZAČÍNAME BARFOVAŤ:…

Keď sa ku mne Ellie dostala, nemala som vôbec potuchy, čo BARF znamená a čo to je. Ale postupom času, ako som si čítala rôzne informácie o psoch, ich kŕmení atď., som zistila, čo to vlastne je. Vždy ma lákalo skúsiť to, ale nikdy som tomu neverila, zdalo sa mi to hrozne zložité a časovo náročné. Tiež som si hovorila “kam by som všetko to mäso dala?”.

číst dále
12.06.2019

MÔJ PRÍBEH…

Váš pes či mačka sú mäsožravce! Tak prečo do nich pchať granule, keď môžu mať skvelé čerstvé mäso?! Zdá sa mi, že ľudia zleniveli, a preto je pre nich oveľa pohodlnejšie nasypať do misky len granule a hodiť to psíkovi na zem. Lenže si neuvedomujú, že táto jednotvárna strava ich zvieratku veľmi rýchlo prestane chutiť.

číst dále
MÔJ PRÍBEH BARFOVANIA: AKO ZACHRÁNILO MÔJHO PSA
RECEPT: Domáce Pečeňové Sušienky
11.06.2019

RECEPT: Domáce…

Lahodná maškrta za pár drobných, kvôli ktorej by tvoj pes urobil čokoľvek. Tak presne to sú pečeňové sušienky.

číst dále
BARFuj s nami
11.06.2019

BARFuj s nami

Čarovné slovíčko, ktoré niektorí chovatelia vzývajú a pre iných je stále veľkou neznámou. Poďme si preto v krátkosti povedať, čo to vlastne BARF je.

číst dále