Blog

Co patří do kočičí misky
16.09.2020

Co patří do kočičí…

Dneska bych ráda věnovala tématu, co obecně patří kočičkám do misky, jakým množstvím a jak často já krmím své kočičky, v čem se kočičí strava liší od té pro pejsky a na co byste v ní neměli zapomínat. Takže pokud máte doma zvířátka, která krmíte BARFem a jste otevření novým myšlenkám a informacím, určitě čtěte dál. 

 

číst dále
08.09.2020

FÁMA Č. 3: SUROVÉ…

Niet väčšej nočnej mory ako malilinké mikropotvorky, ktorými sa hemží celý Barf. Ide o jeden z najväčších mýtov v oblasti Barfu, ktorý si dnes rozoberieme trochu podrobnejšie.

číst dále
FÁMA Č. 3: SUROVÉ MÄSO JE ZÁRUKOU PARAZITOV
AKO SI PORADIŤ SO STRESOM U PSÍKOV
02.09.2020

AKO SI PORADIŤ SO…

Dnes sa pozrieme na tému, ktorú isto rieši alebo riešil každý majiteľ psíka. Tému, ktorá býva veľmi aktuálna najmä počas novoročných osláv. Je to STRES.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Milo & 👧 Natálie
02.09.2020

Vetamix ambasadoři:…

Jmenuji se Natálie a naše rodina bydlí na střídačku v Praze a v Londýně. Posledních pár let se věnuji práci se psy, ať už se jedná o převýchovu nebo pomoc s výchovou od šteňátka, ale také hlídání v době nepřítomnosti majitelů nebo příležitostné venčení.

číst dále
26.08.2020

ČO ROBIŤ, KEĎ PES…

Môže ísť o psychickú alebo fyzickú príčinu, prečo pes zrazu prestane mať chuť do jedla. V každom prípade je dobré tento stav nepodceňovať a v prípade neistoty sa ísť poradiť na veterinu. Často ide o krátkodobú “kravinu”, ale na druhú stranu príčinou môžu byť aj závažné zdravotné dôvody vyžadujúce odbornú liečbu. Hlavne pri šteniatkach je dobré mať oči na stopkách.

číst dále
ČO ROBIŤ, KEĎ PES NECHCE ŽRAŤ
AKTÍVNA DOVOLENKA  SO PSOM
18.08.2020

AKTÍVNA DOVOLENKA …

Slnečné dni, teploty stúpajúce k 30 °C, azúrové jazerá alebo piesočnaté pláže. Predstava, ktorá sa mnohým z vás vybaví pri slove leto. Kam ale vyraziť na dovolenku, ak ste priaznivcom adrenalínu a psí kamarát veľmi dobre neznáša väčšiu fyzickú záťaž v tomto teple? Samozrejme do hôr!

 

číst dále
AKO NAUČIŤ PSÍKA, ABY SA RÁD VOZIL V AUTE A BOL PRITOM V BEZPEČÍ?
11.08.2020

AKO NAUČIŤ PSÍKA,…

Prázdniny sú v plnom prúde. Všetci nedočkavo vyrážame na dovolenky zrekreovať sa po náročnom roku, ktorý je síce iba v polovičke, ale dal nám už pekne zabrať. S výletmi a cestami na dovolenku väčšinou súvisí aj dlhšia cesta autom, ktorá býva náročná aj pre nás, tým viac pre našich štvornohých kamarátov. A ak váš psík nie je zvyknutý cestovať autom, môže byť cesta na dovolenku veľkým trápením.

 

číst dále
11.08.2020

Vetamix Ambasádori:…

Ahoj. Moje meno je Daniela, mám 15 rokov, som stredoškoláčka. Vo voľnom čase sa venujem foteniu, psíkom a jazdím na motorke. Už ako malé dieťa som chcela mať po svojom boku 4 labky. Môj sen mi splnil maltézský psík Lucky, s ktorým tvoríme tím už krásne 4 roky. 

číst dále
Vetamix Ambasádori: 👩 Daniela & 🐶 Lucky
AKO CESTOVAŤ S MAČIČKAMI
11.08.2020

AKO CESTOVAŤ S…

Ahoj kamaráti! Prázdniny sú v plnom prúde a určite všetci plánujte vyraziť niekam na dovolenku. Otázkou, ktorú rieši hádam každý majiteľ mačičiek, je, čo s nimi počas dovolenky? Vziať si ich so sebou alebo požiadať kamaráta či rodinného príslušníka o postráženie a dohľad? A ako vyriešiť kŕmenie?

číst dále
VETAMIX získal IFS certifikaci bezpečnosti potravin
06.08.2020

VETAMIX získal IFS…

HURÁ! Získali jsme jako jediní výrobci krmiv v České republice IFS certifikaci bezpečnosti potravin.

číst dále
05.08.2020

RECEPT: DOMÁCE MINI…

Určite sa vám niekedy stalo, že ste chceli pochváliť a odmeniť vášho štvornohého kamaráta maškrtou, ale zistili ste, že ako naschvál nič práve doma nemáte. Do obchodu sa vám ísť nechce, takže kde narýchlo zobrať niečo dobré pod zub?

číst dále
RECEPT: DOMÁCE MINI BUCHTIČKY PRE PSÍKOV
VNÚTORNOSTI ALEBO ČO SA NACHÁDZA VO VNÚTRI?
05.08.2020

VNÚTORNOSTI ALEBO…

Už od počiatkov lovu zvierat našimi predkami sa stretávame so snahou ľudí zužitkovať všetko, čo to-ktoré zviera ponúka. Obzvlášť ak ide o súčasť potravy s cennými komponentmi a vlastnosťami.

číst dále
RECEPT: LETNÉ FRESH ŠPÍZY PRE PSÍKOV
28.07.2020

RECEPT: LETNÉ FRESH…

Určite to poznáte aj vy! Chcete si užiť pohodové grilovanie, ale stále na teba hľadia hladné oči tvojho psieho kamaráta. A tie by dali neviem čo za to, aby mohli čokoľvek ochutnať.

číst dále
28.07.2020

TENTO SPÔSOB LETA…

Tento spôsob leta je tak trochu nešťastný. Takto by sa dal definovať doterajší priebeh tohto leta. Ale aj napriek tomu, že naša predstava o horúcom lete je trochu odlišná, tak našim štvornohým miláčikom môže aj slniečko s teplotou okolo 22 stupňov spôsobiť značné problémy.

číst dále
TENTO SPÔSOB LETA JE TAK TROCHU NEŠŤASTNÝ
VETAMIX na agility závodech v Rokycanech
28.07.2020

VETAMIX na agility…

V červnu toho roku jsme se poprvé účastnili agility závodů v Rokycanech. Ty se od roku 2015 pořádají 2-3x ročně pod hlavičkou Agility klubu Rokycany a bývají krátce po spuštění přihlašování vyprodané.

 

číst dále
FÁMA Č.2: KOSTI SÚ NEBEZPEČNÉ
21.07.2020

FÁMA Č.2: KOSTI SÚ…

Neexistuje väčší strašiak v oblasti BARFu a barfovania ako sú kosti. Denne sa stretávame s otázkami a obavami ohľadom kŕmenia kosťami. Je okolo toho veľa nejasností, a tak sa na to pozrieme trochu podrobnejšie.

číst dále
15.07.2020

LETNÉ OSVIEŽENIE…

Každý sa chce v letných horúčavách osviežiť a ty určite nie si výnimka. Keď je najhoršie, je tu rýchla a chutná záchrana v podobe nanuku. Ale čo chudák psík, ktorému je tiež horúco? Na bežnú ľudskú zmrzlinu radšej hneď zabudni, ale neboj sa, máme pre teba super tip! Dnes si totiž povieme, ako doma pripraviť nanuky pre našich štvornohých miláčikov.

 

číst dále
LETNÉ OSVIEŽENIE PRE PSÍKOV
AKO NA VÝCVIK PSOV HNEĎ OD ÚPLNÉHO ZAČIATKU
15.07.2020

AKO NA VÝCVIK PSOV…

Tak máme tu nový článok, v tom predchádzajúcom som vám predstavila mojich psíkov a tiež som sa zmienila o tom, že som s nimi v rámci výchovy prešla aj cvičiskom. Respektíve tam stále chodím, ale už nie tak často ako predtým.

číst dále
Nie je mäso ako mäso
09.07.2020

Nie je mäso ako mäso

Skúšali ste si niekedy sami seba predstaviť ako výživového poradcu? Či už vo vás táto predstava vyvoláva len akúsi “humornú anekdotu” alebo sa do tejto úlohy pasujete už prirodzene, v skutočnosti takýmto “výživákom” už pre svojho psa ste, pretože len vy rozhodujete o tom, čo sa stane súčasťou jeho každodenného jedálneho lístka. V nadväznosti na túto vašu špecializáciu či nešpesializáciu je dobré aspoň na začiatku vedieť, v čom je určitý druh mäsa “lepší” než iný alebo špecifický a podľa toho sa rozhodnúť, kedy ho (ne)použiť.

číst dále
08.07.2020

Vetamix ambasadoři:…

Často ti tu jako členy smečky představujeme akční psy, se kterými jejich páníčci chodí na závody, sportují s nimi na cvičáku nebo v přírodě. Jenže, jak je to s barfováním u úplně obyčejného malého pejska, který s tebou bydlí v bytě ve městě a tolik toho nenaběhá? Pokud je tohle tvoje parketa, pak ti představujeme Sabču a její dvě čivavy. Ukáže ti, že i pro tyhle chlupáče je barfování ta pravá cesta.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕Flurry & 🐕 Ennie & 👧 Sabby
BARF FÁMA Č. 1: JE TO ŽRÚT PEŇAZÍ A ČASU
01.07.2020

BARF FÁMA Č. 1: JE…

“Veľmi rada by som svojmu psovi dopriala BARF, ale nemám na to peniaze ani čas.” Najčastejšia výhovorka alebo len číra nevedomosť často pripraví mnohých psíkov o možnosť mať každý deň misku plnú mäsa namiesto hrsti granúl.

číst dále
Ako sa starať o psíkov v horúcom lete
01.07.2020

Ako sa starať o…

Máme tu leto a konečne to aj vonku vyzerá tak, že prídu teplé letné mesiace a horúce večery. Hoci sa na to už väčšina z nás teší, horúce leto má aj svoje úskalia. A to nielen pre nás, pretože sme už po niekoľkodňových horúčavách unavení, ale hlavne pre našich štvornohých miláčikov, ktorí horúčavy znášajú oveľa horšie ako my. Obzvlášť ak je váš psík citlivejší na teplo alebo je už v pokročilejšom veku.

 

číst dále
23.06.2020

BARFUJEME MAČIATKO

O kŕmení mačičiek čerstvým mäsom som už písala viackrát, dnes si ale povieme niečo o kŕmení mačiatok. Ak sú vaši dospelí mačací miláčikovia na tento typ stravy zvyknutí a vyhovuje to aj vám, nie je dôvod nové mačiatko zvykať na niečo iné.

číst dále
BARFUJEME MAČIATKO
AKO KŔMIŤ AKTÍVNEHO PSA
16.06.2020

AKO KŔMIŤ AKTÍVNEHO…

V tomto článku sa spolu pozrieme na to, ako kŕmiť tzv. negaučových psov, teda psov, ktorí sú aktívni aj sami, aj so svojimi pánmi.

číst dále
BARF STRAŠIACI A AKO SI S NIMI PORADIŤ
09.06.2020

BARF STRAŠIACI A…

Každý z nás má niekedy obavy či pochybnosti a priznajme si, nasypať hrnček granúl, v ktorých sa o vyváženosť stará výrobca, je naozaj jednoduché. Pri BARFe musí človek predsa len dávať viac pozor a musí sa o stravu svojho psa alebo mačky viac zaujímať. Občas sa pri tomto spôsobe kŕmenia môžu vyskytnúť menšie problémy, ktoré môžu od BARFu niekoho odradiť.. Preto sa teraz aspoň na niektoré z nich pozrieme zblízka. Nie je to totiž vôbec taká tragédia, ako sa môže zdať!

číst dále
09.06.2020

PREČO JE BARF…

Chystáte sa privítať doma psíka a rozmýšľate, čím ho budete kŕmiť? Dostala sa k vám informácia o BARFe, ktorý je pre psíkov najprirodzenejší a pre ich zažívanie aj najvhodnejší? Zároveň sa vám ale nepozdáva fakt, že ide o surovú stravu, teda mäso a kosti, a vy ste vegetariáni? Alebo len pristupujete k prírode s rešpektom a snažíte sa nejesť mäso 3x denne vy, nieto ešte ním kŕmiť svojho miláčika?

 

číst dále
PREČO JE BARF VHODNÝ PRE MAJITEĽOV VEGETARIÁNOV ALEBO REDUKTARIÁNOV?
MONIKA A CAESAR TESTUJÚ NAŠE KONZERVY
01.06.2020

MONIKA A CAESAR…

Veľa mojich psích známych patrí do skupiny náročnejších gurmánov, často s citlivým zažívaním. Ak máte aj vy doma takéhoto spoločníka, postupne sa naučíte starostlivo vyberať každé nové krmivo, maškrty alebo napríklad konzervy, ktoré mu dáte. Vlastne sa z neho stane taký malý (alebo aj veľký, v prípade, že máte doma nejakého obra) potravinový expert.

číst dále
Rozhovor s Milanem Soukupem z VETAMIX.CZ
01.06.2020

Rozhovor s Milanem…

Už přes půl roku spolupracuji s firmou Vetamix, která se zaměřuje na BARF. Od té doby na holkách pozoruji nejen větší chuť k jídlu (i přes to, že Rozárka v tomhle směru funguje jako vysavač už od mala), ale i lepší srst a jsem přesvědčený o tom, že hlavní zdravotní benefity se ukáží především během stáří psů.

číst dále
27.05.2020

VETAMIX AMBASÁDORI:…

Volám sa Monika a najčastejšie ma môžete zastihnúť na ceste medzi Brnom (kde si plnými dúškami užívam posledný zvyšky študentského života) a Vysočinou (kam sa vraciam relaxovať) po boku s mojím “buldozérom” Caesarom.

číst dále
VETAMIX AMBASÁDORI: 🐕 CAESAR & 👧 MONIKA
AKO BARFUJÚ MOJE MAČKY - POKRAČOVANIE
27.05.2020

AKO BARFUJÚ MOJE…

Ahoj kamaráti, tak sa zase po nejakom čase hlásime! Chcem vám povedať, čo je u nás nové. Ako mačičkám chutí, čím najčastejšie kŕmime, aké používame doplnky a tiež prezradiť pár zaujímavostí a trikov :)

číst dále
CORINA & HOPE: AKO ZAČAŤ S BARFom
20.05.2020

CORINA & HOPE: AKO…

V poslednom, ale zároveň mojom prvom článku som vám, milým čitateľom, písala, ako som sa vlastne k BARFu dostala. Dnes vám popíšem, ako som si s ním poradila a zároveň prejdem na tému, o ktorú sa chcem s vami podeliť.

 

číst dále
13.05.2020

BARFUJEME ŠTENIATKO

BARF je jednoznačne skvelý spôsob kŕmenia psa, tak prečo s ním nezačať od malička? Ak si priveziete šteniatko, ktoré je na BARF naučené už od chovateľa, vyhrali ste. Určite vám k šteniatku pribalí aj veľa rád ohľadom stravy. Ale ak máte doma šteniatko na granulách a rozmýšľate o BARFe, je tento článok presne pre vás.

 

číst dále
BARFUJEME ŠTENIATKO
MOJE OBĽÚBENÉ VETAMIX PRODUKTY
13.05.2020

MOJE OBĽÚBENÉ…

Dnes by som vám rada predstavila pár produktov od Vetamixu, ktoré máme (teda hlavne Ellie) najradšej a ktoré nám dosť pomohli.

číst dále
AKO POUŽÍVAŤ VETAMIX DOPLNKY
05.05.2020

AKO POUŽÍVAŤ…

Súčasťou BARFovania sú aj dôležité doplnky, ktoré je vhodné pridávať chlpáčom, aby mali kvalitnú a zdravú kožu a srsť, pri zvýšených nárokoch organizmu, psom s väčšou záťažou alebo starým psom. Ak v tom máš ešte stále tak trochu zmätok, prečítaj si článok od Míši. Dozvieš sa, aké doplnky ponúkame a ako ich správne používať.

číst dále
28.04.2020

SO PSOM POD STAN

Stanovanie má obrovské čaro. Či už vyrazíte do prírody na hike alebo si len užiť pár dní k rieke do kempu, je to skvelý spôsob, ako načerpať novú energiu a vyčistiť si hlavu. Osobne najčastejšie využívam stan v prípade, keď spím každú noc na inom mieste.

Dobre si tak môžem naplánovať napríklad prechod hôr s prenocovaním na núdzových nocoviskách, užiť si východ i západ slnka a nemusieť pri tom riešiť check-in/out ubytovania. Alebo vyraziť na roadtrip bez obmedzovania lokalitou hotela, ak sa rozhodnem zmeniť plány. Jednoducho si rozložiť svoj malý domov kedykoľvek budem práve chcieť. Ako pred pár rokmi v Slovinsku, na ktoré veľmi rád spomínam.

číst dále
SO PSOM POD STAN
PES A KORONAVÍRUS: FAKTY A FÁMY
28.04.2020

PES A KORONAVÍRUS:…

Ahoj kamaráti, hlási sa vám opäť vaša Florí, ktorú už súčasná situácia dosť štve. Preto som sa rozhodla spísať pre vás pár vecí týkajúcich sa koronavírusu a ochorenia COVID-19. Pretože kvôli tomuto hlúpemu vírusu si nemôžeme s našimi dvojnohými kamarátmi užívať tak, ako by sme chceli. Rada by som vám vysvetlila, ako to s tým takzvaným koronavírusom je a ako veľmi musí ovplyvňovať naše psie životy.

číst dále
BARFOVANIE: AKO JE TO SO ZAŽÍVANÍM
23.04.2020

BARFOVANIE: AKO JE…

BARFovanie sa pomaly začína dostávať do povedomia chovateľov zvierat. Ešte nedávno málokto vedel, čo si pod skratkou BARF predstaviť (teda že ide o biologicky vhodnú surovú stravu skladajúcu sa z kostí, mäsa atď.). Dnes už je BARFovanie pomerne rozšírené a chovatelia väčšinou vedia, o čo ide. Namiesto toho sa začínajú viesť diskusie o vhodnosti kŕmenia surovou stravou. A je to logické, pre svojich miláčikov chceme všetci to najlepšie.

číst dále
15.04.2020

CORINA & HOPE:…

BARFovanie. Aby som pravdu povedala, tak toto slovo som síce poznala dlhšiu dobu, ale nijako extra som sa oň nezaujímala. Niežeby som ho zavrhovala, ale tak nejak som dávala prednosť „klasickej“ forme stravovania.

číst dále
CORINA & HOPE: PREČO ZAČAŤ S BARFOM
Pes a karanténa
14.04.2020

Pes a karanténa

Táto téma je medzi psičkármi snáď najžiadanejšia v tejto dobe. A preto si dnes ukážeme, ako zamestnať doma psíkovi hlavu a tiež niečo o tom, ako sa vyhnúť priberaniu v čase karantény.

číst dále
JAR A BARFOVANIE
07.04.2020

JAR A BARFOVANIE

S príchodom jari sa toho veľa mení. Je to krásne obdobie plné prebúdzania, príchodu nového života. Aj samotný pes a jeho pán sa prebúdzajú po zime plnej leňošenia a plánujú spoločné výlety. No neprebúdzajú sa len rastliny, ale aj malé „potvorky“, ktoré môžu psíkom dosť znepríjemniť život.

číst dále
07.04.2020

AKO MOTIVOVAŤ PSA…

V tomto článku sa pozrieme na to, ako motivovať psa pri fotení, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. Skúsili ste niekedy fotiť napr. vášho psa s maškrtami? Nie? Mám pre vás pár tipov na fotky. Mnoho ľudí používa psie dobroty len ako odmenu za správne vykonaný povel. Maškrty ale môžete používať aj ako objekt fotografovania.

číst dále
AKO MOTIVOVAŤ PSA PRI FOTENÍ
Ako správne kŕmiť psa
30.03.2020

Ako správne kŕmiť…

Kŕmenie psa nie je len o tom, či si vyberiete granuly alebo BARF. Život psa má svoje špecifické fázy, či už z hľadiska veku, aktivity alebo napríklad zdravotného stavu. Inak budete kŕmiť šteniatko, inak aktívneho športovca a inak dojčiacu sučku. Vo všetkých týchto prípadoch je potreba dávku krmiva prispôsobiť tak, aby vyhovovala aktuálnym potrebám. V tomto článku sa zameriame na hlavné rozdiely v kŕmení psa v priebehu rokov a tiež na všeobecné odporúčania, ktoré sa psej večere týkajú. Určite sa na ne mrknite, nájdete ich v závere článku. 😊

 

číst dále
Ako BARFujú moje mačky
27.03.2020

Ako BARFujú moje…

Ako každý správny majiteľ chcem pre svoje zvieratká aj ja to najlepšie. Dlho som hľadala kvalitné kŕmenie pre mačičky. A pretože som v tomto ohľade veľká perfekcionistka, na všetkom som našla niečo, čo sa mi nepáčilo. Niekde bolo veľa soli, v niečom zase nepomerné výživové hodnoty, a tak by som mohla pokračovať ďalej. Rozhodla som sa prejsť na BARF a v tomto článku by som vám rada povedala prečo. Chcem tiež vyvrátiť mýty, ktoré o tomto spôsobe kŕmenia kolujú. Možno tým presvedčím aj niektorých ďalších majiteľov mačiek, aby to skúsili. 

číst dále
25.03.2020

Ako doma psíka…

Hoci začína jar a vonku o sto šesť svieti slniečko, musíme byť teraz viac doma, ako sme normálne zvyknutí v tomto období. V tejto situácii je to ale to najlepšie, čo môžeme pre seba aj svoje okolie urobiť.

 

 

číst dále
*** NOT TRANSLATED ***
Ako sa zásobiť kŕmením a prečo ho nakupovať online
22.03.2020

Ako sa zásobiť…

V posledných dňoch žijeme v znamení niečoho, s čím sa ešte nikdy nikto z nás nestretol. Dobré pre nás aj našich miláčikov je, že sa toto ochorenie neprenáša na zvieratá. Vezmite si rúšku a choďte pokojne vyvenčiť svojich kamarátov, nemusíte mať o nich strach.

 

číst dále
Ako naučiť psíka stáť na zadných
19.03.2020

Ako naučiť psíka…

Chceš svojho psíka naučiť nejaký trik? Práve teraz je na to vhodný čas, tak to poďme skúsiť. Niky a jej chlpáč Frey ťa naučia jeden jednoduchý, ale za to veľmi efektívny.

číst dále
10.03.2020

AKO NAMIEŠAŤ…

Rozmýšľate, že začnete vášho psíka alebo mačičku kŕmiť surovým mäsom? Tak vítajte vo svete BARFu. BARF je skratka hneď niekoľkých anglických názvov, napríklad “Bones And Raw Food” – kosti a surová strava, ďalej tiež “Born Again Raw Feeders” – znovuzrodený kŕmiť syrovou stravou, prípadne z nemeckého spojenia „Biologisch Artgerechte Rohe Futerung” – biologicky vhodná surová výživa.

 

číst dále
AKO NAMIEŠAŤ SPRÁVNY BARF PRE PSÍKA?
Ako spoznat pokazené mäso
04.03.2020

Ako spoznat…

Ahoj kamaráti, v dnešnom článku by sme vám chceli s Ellie vysvetliť, ako spoznáte pokazené mäso. Najskôr ale musím zdôrazniť, že hoci je jasné, že vašim psíkom chcete dávať len to najlepšie, neporovnávajte kvalitu mäsa pre nich s kvalitou mäsa, z ktorého by ste si pripravili steak.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Hope & 🐕 Corina & 👧 Jiřka
04.03.2020

Vetamix ambasadoři:…

Dovolte abych se krátce představila. Moje jméno je Jiřina, ale pro všechny jsem prostě jen Jiřka. Je mi 27 a bydlím v blízkosti Karlových Varů. Můj život se v současné době točí především kolem fotografie, ale hlavně kolem mých dvou úžasných pejsků, kterým věnuji tolik času kolik mi ho život zkrátka dovolí.

číst dále
24.02.2020

AKO SA VYZNAŤ V…

Sme to, čo jeme. Môžeme si buď zájsť na jedlo do fast foodu na rohu alebo si doma pripraviť chutný steak od farmára. S krmivom pre psov je to podobné. Na jednej strane sú granuly zo supermarketov, na tej druhej zase prémiové značky a BARF.

číst dále
AKO SA VYZNAŤ V ZLOŽENÍ KRMIVA PRE PSOV
PŘÍLOHY aneb co při BARFu přihodit k masu do misky - část 2
11.02.2020

PŘÍLOHY aneb co při…

Přílohy dělají krmení BARFem ještě o kapku víc barevné a zábavné. V druhém pokračování článku se víc zaměříme na zeleninu a obilné přílohy, které ve vysoké kvalitě mají také ve Vetamixu. U zeleniny klidně kombinujte podle aktuální sezóny a nikdy nezapomeňte mít v rezervě kvalitní a přepřipravené mixy od Vetamixu. Nezapomeňte, že BARF není věda, stačí sledovat svého chlupáče a řídit se jeho potřebami.

číst dále
PŘÍLOHY aneb co při BARFu přihodit k masu do misky - část 1
11.02.2020

PŘÍLOHY aneb co při…

Já mám osobně na BARFu nejradši tu skvělou možnost kombinovat spoustu přírodních a pro pejsky přirozených věcí. Stejně jako já i můj pes je masožravec, ale nikoliv výhradní. To znamená, že i jemu můžu přihodit do misky nějakou tu přílohu ve formě ovocezeleniny nebo obilných příloh. Každý den mu tak v misce hrají jiné barvy a chutě. Rozmanitost krmení sice není nejdůležitější, ale já ji beru jako prima možnost, krmit i i podle toho, jaké je zrovna období.

číst dále
06.02.2020

Jak krmit pejska v…

Ahoj kamarádi, je tady opět Vaše Florí. Protože nám zima klepe na dveře (sice opožděně, ale přece), tak bych se ráda zaměřila na stravu, kterou by měl každý správný páníček zajistit tak, aby jeho chlupáč zimu klepat nemusel.

číst dále
Jak krmit pejska v zimě
Vetamix ambasadoři: 🐈 Popelka & 🐈 Matýsek & 👧 Karolína
05.02.2020

Vetamix ambasadoři:…

Ráda bych se vám představila, jsem dvaadvacetiletá holka, která se tak nějak omylem narodila v Praze, ze které celý život utíká. Když jsem byla malá, moje nejoblíbenější místo bylo v chlívku sousedů mojí tety, která měla chatu v jižních čechách, kam jsme s babičkou často jezdívaly. Vždycky jsem tvrdila, že si jednou pořídím veliký statek, kde budu mít spoustu zvířátek a budu žít, jak se říká “in the middle of nowhere” :). Tenhle sen mě neopustil ani v dospělosti, ale prozatím jsem si alespoň kus venkova přivezla do Prahy. Dvě roztomilé čičinky - Popelku a Matýska. 

číst dále
Nejčastější otázky kolem BARFování 2
30.01.2020

Nejčastější otázky…

Naše influencerka Míša dala na instagramu opět prostor na otázky všem, které zajímá cokoliv ohledně BARFu. Na dvě nejčastějí opovídala na základě své vlastní zkušenosti.

číst dále
23.01.2020

Jak na Nový rok...

Vánoční prázdniny i dovolená jsou za námi a možná by teď byl nutný další odpočinek. Po vánočním veselí a ujídání z prohnutých stolů jsme se projedli k Silvestru a slavení nového roku. 

číst dále
Jak na Nový rok...
Barf a minerály
15.01.2020

Barf a minerály

Krmení BARFem není jen o fláku masa v misce, je potřeba zajistit vyvážený příjem vitamínů a minerálů, které zajišťují správný chod organismu psa. Mají prsty třeba ve správném vývinu a stavbě pohybového aparátu, produkci hormonů nebo činnosti nervové soustavy.

 

číst dále
Monča a Tobby odpovídají na vaše dotazy k BARFování
10.01.2020

Monča a Tobby…

Dostala jsem hodně otázek směřující na BARFování. Hodně z nich se týkalo samotného přechodu na BARF krmení nebo změn, které jsem pozorovala na pejskovi. Na většinu z nich se snažím odpovídat hned tomu, kdo mi dotaz napíše, ale ty nejčastější jsem se rozhodla zodpovědět veřejně.

číst dále
18.12.2019

Jak krmit BARFem,…

Než jsem začala s BARFem, četla jsem spoustu článků, knížek, diskuzí. Spousta z nich mě vylekala, protože v nich bylo hodně odborných názvů, tabulek, procent. A já se zkrátka bála, že můj pes nebude mít ty živiny, které potřebuje.

číst dále
Jak krmit BARFem, aby měl chlupáč vše, co potřebuje
Nejčastější otázky kolem BARFování
16.12.2019

Nejčastější otázky…

Naše influencerka Míša dala na instagramu před pár dny prostor na otázky všem, které zajímá cokoliv ohledně BARFu. Vybrala na začátek dva dotazy, které se objevily hned několikrát a odpovídala na základě své vlastní zkušenosti.

číst dále
Jak se připravit na Vánoce s pejskem?
09.12.2019

Jak se připravit na…

Vánoce už jsou v plném proudu. Obchody už dávno pohltila vánoční světýlka, dárková balení a vůně Vánoc. Jak by ale měla probíhat příprava na Vánoce s pejskem? A je nutné, aby vůbec nějaká byla? Určitě jako majitelé pejska byste měli znát alespoň pár věcí, které vás možná překvapí. Ledacos odvodíte sami, ale je dobré být informováni i dopředu.

 

číst dále
09.12.2019

Jak BARFovat na…

Tentokrát se zaměříme na to, jak se dá BARFovat na cestách, i když jste stovky (tisíce) kilometrů od domova a nemáte po ruce mrazák, ve kterém byste maso uskladnili.

číst dále
Jak BARFovat na cestách
Mýty o BARFování
06.12.2019

Mýty o BARFování

Ahoj kamarádi, je tady opět vaše Florí. Tentokrát bych vám ráda vysvětlila, jak je to s tím takzvaným „barfováním“ a pokusila se vyvrátit pár nejznámějších předsudků a mýtů. Spoustě mých psích kámošů se bohužel nedostává tohoto způsobu výživy a proto mi na hřištích, pláních a polích vůbec nikdo nestačí, co se týká energie a hravosti.

 

číst dále
Proč jsou salámky a konzervy dobrou alternativou k masu
26.11.2019

Proč jsou salámky a…

Jaké je nejideálnější jídlo pro našeho Krakena? Těžké na tuto otázku odpovědět, někdo dává tvaroh s ovocem, který pejsci milují a získají dostatek vitaminu. Budeme ale mluvit o klasické denní stravě, která je typická pro našeho československého vlčáka a která se osvědčila nám.

číst dále
21.11.2019

Přechod z granulí…

Krmení přirozenou stravou je super! Ale. Zvládnu psům dodat všechny potřebné živiny? Jaké maso jim vůbec můžu dát a odkud ho vzít? Jsou v syrovém mase paraziti? Mám k tomu přidat nějakou přílohu? A co potraviny, které jsou pro ně nebezpečné, jak je poznám? Nestrávím přípravou jedné psí večeře půl dne? A nezruinuje mě to finančně?

číst dále
Přechod z granulí na BARF
BARF menu pro malého pejska
05.11.2019

BARF menu pro…

Spousta z vás určitě už někdy chtěla s pejskem BARFovat, ale odradilo je to, že všude prodávají jen velká balení. Mě totiž ze začátku taky. S malými pejsky je to náročné. Potom jsem narazila na Vetamix a zjistila jsem, že vyrábí balení masa po 500 gramech, což je pro moji Ellie ideální.

číst dále
Život s Krakenem: 4. díl - naše cesta s Krakenem do Slovinska
15.10.2019

Život s Krakenem: 4…

Cestování milujeme. Baví nás objevovat nová místa, žasnout nad krásy přírody a vnímat jinou kulturu. V Evropě jich máme hned několik kousek od nás. Respektive v dobré dojezdové vzdálenosti autem, ve kterém se dá cestovat se psem.

číst dále
09.10.2019

Se psem a pamlsky v…

Ahoj kamarádi to jsem opět já Florí. V minulém článku jsem Vám dala pár rad a tipů jak cestovat se psími miláčky autem, dnes bych Vám ráda pověděla o cestování i jinými způsoby než jen autem. Jelikož jsem holka z pražské Letné, tak mohu tvrdit, že o různém cestování toho vím opravdu hodně. Moji rodiče Marek a Nicolette mě totiž berou všude s sebou a tak mám už ledacos za sebou. Takže si připravte nějakou dobrotu a jdeme na to.

číst dále
Se psem a pamlsky v MHD
Monča & Tobby: náš povedený výlet/ 2. díl VODOPÁD
20.09.2019

Monča & Tobby: náš…

Druhý den našeho povedeného výletu vše začalo víc než nadějně. Přibližně v pět hodin ráno kdy se nám Tobby pokakal na koberec. Ale co, stalo se. Vzala jsem sáčky a hodinu drhla koberec.

číst dále
Niky Bylińská: naše léto na konzervách
09.09.2019

Niky Bylińská: naše…

Jaké jste měli léto, kamarádi? U nás to byly samé výlety. Jenže pokaždé, když něco takového planuji napadá mě záludná myšlenka. Co když tam proboha nebude mrazák? Určitě to znáte, je to totiž noční můra všech BARFařů. 

číst dále
06.09.2019

Život s Krakenem: 3…

Dalším úkolem bylo jídlo pro Krakena, které bude i pro nás co nejpohodlnější na přípravu. U Vetamixu jsme našli dvě alternativy, které se nám zdají nejlepší. Buď konzervy nebo salámky.

číst dále
Život s Krakenem: 3. díl - jak cestovat s Krakenem/pokračování
Život s Krakenem: 3. díl - jak cestovat s Krakenem
06.09.2019

Život s Krakenem: 3…

Život před Krakenem byl ve spoustě věcech jednodušší. Vlastně v každé, na kterou si vzpomenu. Třeba takové cestování, nejtěžší bylo přesvědčit Michala, že chce jet na dovolenou. 

číst dále
Markéta Borská: proč milujeme konzervy
20.08.2019

Markéta Borská:…

Nejoblíbeněji sport všech BARFařů je bezesporu vyndavání masa z mrazáku. A ruku na srdce, kolikrát se ráno vzbudíte s hrůzou, že jste večer zapomněli vytáhnout maso?! Ještě k tomu na vás koukají hladové psí oči, které už zapomněly, že žraly před pár hodinami.

číst dále
19.08.2019

Kam na dovolenou s…

Ahoj kamarádi, jak si užíváte prázdnin? Moji páníčci se za teplem rádi vydávají někam k moři, jenže to je pro někoho tak chlupatého jako jsem já, dost náročné. Proto jsme se nakonec rozhodli vycestovat do přírody pod stan.

číst dále
Kam na dovolenou s chlupáčem? Přece do přírody pod stan!
Pamlsky: jaké dopřát svému mazlíčkovi
14.08.2019

Pamlsky: jaké…

V dnešní době je nepřeberné množství dobrot, které jsou dostupné i mimo specializované prodejny. Pro jaký výběr se ale rozhodnout? Záleží nejen na cenové dostupnosti, kvalitě, trvanlivosti ale také na tom, jak jsou prospěšné zdraví pejska. Nehledě na to, že s psími miláčky je to jak s dětmi, které si dají raději čokoládovou pochoutku než celozrnné tyčinky bez většího přídavku cukru a solí. Výběr a množství pamlsků, by měl ale určovat náš rozum a přihlédnutí k aktuálnímu zdravotnímu stavu zvířete.

číst dále
Míša a Ellie testují: Vetamix pamlsky
05.08.2019

Míša a Ellie…

Pamlsky jsou jedna z nejdůležitějších věcí, který by měl mít doma každý pejskař. Pamlsky nemusí být pouze za odměnu, ale také k motivaci a například zabavení psa. Existuje spousta typů a druhů pamlsků a myslím si, že zrovna u Vetamixu, si každý najde to svoje.

číst dále
05.08.2019

Život s Krakenem: 2…

Krakenova mamka Eliška i majitelka měly opravdu zápřah. Staraly se hned o 9 štěňat. My jsme za Krakenem jezdili tak často, jak jsme mohli. Doufali jsme, že si na nás takhle víc zvykne. No a taky, že se my dva lépe připravíme na to, co mělo teprve přijít.

číst dále
Život s Krakenem: 2. díl - jak se sblížit s Krakenem
Svalovina: jaká je nejvhodnější pro mého psa
29.07.2019

Svalovina: jaká je…

Mohu potvrdit, že maso z Vetamixu je pro přípravu krmné dávky velice kvalitní. Jak ale vybírat vhodné suroviny zrovna právě pro našeho psa?

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Frey & 👧 Niky
29.07.2019

Vetamix ambasadoři:…

Psům se věnuji nějakých 7-8 let. Do jejich světa mě přivedl můj první pejsek, byl to voříšek, který se jmenoval Bady.

číst dále
23.07.2019

Monča & Tobby: náš…

Když si řekneš Krkonoše, tak se ti vybaví relax, pohoda a krásné prostředí. Taky to tak je, ale to bys mě musel znát. Jsem člověk který přitahuje neštěstí. Náš celý příběh začíná ve 4 hodiny ráno. Popravdě jsme zaspali, takže den startujeme v 4:30. Tramvaj nám jela 5:17 a neměli jsme pořádně zabaleno, ale tramvaj jsme stihli. Ufff.

číst dále
Monča & Tobby: náš povedený výlet
Vnitřnosti: jaké použít do krmné dávky?
15.07.2019

Vnitřnosti: jaké…

Kromě svaloviny používáme také vnitřnosti, které mají vysokou biologickou hodnotu. Obsahují hodně železa, fosforu a vápníku. Na druhou stranu mají ale vyšší obsah těžkých kovů než svalovina. Vnitřnosti najdete také pod názvem droby. Je to tedy souhrn vnitřností, například droby kuřecí, hovězí aj. Každá část drobů obsahuje spoustu minerálních látek, vitamínů a stopových prvků.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Florence & 👧 Nicolette & 👨 Marek
15.07.2019

Vetamix ambasadoři:…

Ahoj všichni, jmenuji se Florence podle italského města Florencie, rodiče mi však říkají Florí nebo Flo. Jsem štěně křížence nejspíš Shibi inu a asi kólie ale kdo ví. Jsem prostě pěkná míšená holka. Můj život nezačal zrovna nejlíp. V období Vánoc, kdy v prosinci byly největší mrazy jsem se ocitla v papírové krabici u popelnice....

číst dále
08.07.2019

Začínáme BARFovat 2…

Už je to tady. Naše shrnutí za měsíc na BARF stravě s Vetamixem. Přesněji je to nějakých 37 dní, co krmím Ellie masem, slíbila jsem Vám, že napíšu, co se u nás za tu dobu změnilo.

číst dále
Začínáme BARFovat 2: naše cesta k lepšímu životu
Jak vycvičit psa: zkus nové metody
19.06.2019

Jak vycvičit psa:…

V dnešní době si hodně z nás pejska pořizuje jako parťáka do nepohody a tráví s ním spoustu času. Doby, kdy byl pes brán jako „samostatná jednotka u boudy“ mizí, stává se totiž právoplatným členem lidské smečky. A s touto změnou přicházejí nové otázky ve výchově a porozumění jeho samotného.

číst dále
Se psem k moři? Jde to!
19.06.2019

Se psem k moři? Jde…

Žijeme v době, kdy se čtyřnozí parťáci stali součástí našeho každodenního života. Chodí s námi do práce, na návštěvy, na výlety, tak proč je nevzít s sebou k moři?

číst dále
18.06.2019

Život s Krakenem: 1…

Když jsme přemýšleli, jestli si do pražského bytu pořídit pejska, samozřejmě jsme nedomysleli ani třetinu toho, co se nám v životě změní. S Michalem jsme měli o pořízení psa jisté iluze. Řekli jsme si, že náš pes bude vychovaný, perfektně vycvičený, ale bude mít pořád dostatek temperamentu a osobnosti. 

číst dále
Život s Krakenem: 1. díl - začátek příběhu
ZAČÍNÁME BARFOVAT: naše cesta k lepšímu životu
11.06.2019

ZAČÍNÁME BARFOVAT:…

Když jsem si Ellie pořizovala, upřímně jsem neměla tušení, co to BARF znamená a co to je. Ale postupem času, když jsem si četla všelijaké informace o psech a jejich krmení atd. zjistila jsem, co to znamená a co to je. Vždycky mě lákalo to zkusit, ale nikdy jsem si na to nevěřila, přišlo mi to hrozně složitý a časově náročný. Samozřejmě jsem si taky říkala „kam já bych to všechno maso dala?“.

číst dále
Můj příběh BARFování: jak zachránilo mého psa
03.06.2019

Můj příběh…

Váš pes nebo kočka je masožravec! Tak proč do nich cpát granule, když můžou mít skvělé čerstvé maso?! Zdá se mi, že lidé zlenivěli a proto je pro ně mnohem pohodlnější nasypat do misky jen granule a hodit to psíkovi na zem. Jenže si neuvědomují, že tahle jednotvárná strava jejich zvířátku hodně rychle přestane chutnat

číst dále
27.05.2019

Recept: Domácí…

Lahodná mlska za pár kaček, pro kterou by tvůj pes udělal cokoliv. Tak přesně tohle jsou játrové sušenky.

číst dále
Recept: Domácí Játrové Sušenky
Vetamix ambasadoři: 🐕 Kraken & 👧 Martina & 👨 Michal
27.05.2019

Vetamix ambasadoři:…

Jmenuju se Kraken, jsem čistokrevný československý vlčák a od teď se tu budeme potkávat pravidelně. Bydlím se dvěma skvělými kamarády, Michalem a Martinou.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Mia & 🐕 Mauglí & 👧 Markéta
27.05.2019

Vetamix ambasadoři:…

Jmenuji se Markéta, je mi 23 let, jsem vysokoškolačka. Nejčastěji mě můžete vidět s foťákem v ruce a se psem po boku. Focení a psi jsou mojí vášní, zvlášť potom ti s placatou tlamičkou. Moji smečku tvoří dva francouzští buldočci, černá Mia (2,5 let) a hnědý Mauglí (2 roky).

číst dále
20.05.2019

Vetamix ambasadoři:…

Jmenuji se Veronika a kynologii se věnuji již 8 let. Odmalička jsem si přála mít psa a věnovat se jeho výcviku a toto přání splnil australský ovčák Akim, který byl mým prvním psem.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Akim & 🐕 Merlin & 👧 Veronika
Vetamix ambasadoři: 🐕 Ellie & 👧 Míša
13.05.2019

Vetamix ambasadoři:…

Ahoj. Jmenuji se Ellie a teď mě tady budete vídat asi častěji. Jsem kříženka JRT a jsou mi dva roky. K paničce jsem přijela z Prahy a momentálně bydlíme v menší vesničce ve Středočeském kraji. Z Pražačky se stala „vesničanda“, to jsem dopadla.

číst dále
BARFuj s nami
10.05.2019

BARFuj s nami

Čarovné slovíčko, ktoré niektorí chovatelia vzývajú a pre iných je stále veľkou neznámou. Poďme si preto v krátkosti povedať, čo to vlastne BARF je.

číst dále
Copyright © 2020, Vetamix.sk Powered by