VERONIKA, AKIM A MERLIN BARFUJÚ S VETAMIXOM!

VERONIKA, AKIM A MERLIN BARFUJÚ S VETAMIXOM!

Moje začiatky

Pamätám si, že na začiatku som si kládla tie klasické otázky, ktoré zaručene napadnú každého začínajúceho barfára. Bude to časovo náročné? Koľko miesta budem potrebovať? Ako budem miešať jednotlivé porcie? Koľko a čoho by mala denná dávka obsahovať? A podobne...

Na úplnom začiatku som si prečítala niekoľko kníh, aby som získala nejaký základný obraz o tom, čo ponúkajú jednotlivé druhy mäsa, aké ovocie a zeleninu najlepšie používať, ako riešiť prípadné zdravotné problémy a podobne.

S Vetamixom  kŕmim prakticky od začiatku, a preto ich produkty už dobre poznám. Objednávku máme vždy v podstate tú istú, ale radi vyskúšame aj novinky, ktoré neustále pribúdajú.

Riadim sa podľa pravidla „celé zviera“

To znamená, že sa snažím kŕmnu dávku zostaviť tak, aby v miske pes našiel pomer mäsa, kostí a vnútorností tak, ako by to bolo v celom zvierati.

V podstate je to takto:

Podľa tohto pomeru tvorím objednávku a ďalej to už neriešim. Pri barfovaní nie je dôležité, aby bola perfektne vyvážená každá miska, ale ide o vyváženosť skôr z dlhodobejšieho hľadiska. Jednoducho povedané, ak túto mesačnú objednávku v správnom pomere v priebehu mesiaca spotrebujeme, je krmivo vyvážené z mesačného pohľadu, a to je pre mňa dôležité.

Aké ovocie a zeleninu najčastejšie volím?

Každý z mojich psov má svoje preferencie a chute, v tom hlavnom sa ale zhodnú. Z ovocia je na prvom mieste jablko, hruška a banán, zo zeleniny je to prevažne mrkva, zeler, petržlen, listová zelenina a repa. Občas pridávam sušenú kelpu, lososový či pestrecový olej, vajíčko či tvaroh.

Moji psi sa môžu pochváliť vlastnou mrazničkou, je pre mňa totiž oveľa praktickejšie robiť väčšie objednávky. Po privezení objednávky nechám mäso trochu povoliť tak, aby som mohla naporciovať aj dvojkilové salámy.  Balíčkovanie a krabičkovanie je už potom hračka a úprimne, mňa to fakt baví! Nejaká svalovina, trochu kostí, nejaká zmes vnútorností a hotovo, 30 balíčkov super kŕmenia pre Akima a Merlina je pripravených za pol hodinku. A potom stačí len každé ráno jeden balíček vytiahnuť!

Barf vôbec nie je zložitý a trúfam si tvrdiť, že ho jednoducho zvládne každý, stačí trocha zdravého rozumu :-).

Napísala Verča 

 

Copyright © 2020, Vetamix.sk Powered by