Tipy na športovanie so psom

Tipy na športovanie so psom

Prechádzka

Na prechádzky asi chodíme všetci, naši miláčikovia si ich totiž dosť často žiadajú. Aj tak ale považujeme za potrebné to spomenúť. I obyčajná prechádzka je pre zdravie a Vaše telo prospešná. Myslite na to, a na príklad na budúci prejdite až na koniec toho lesa.

A pokiaľ i u Vás vznikajú diskusie, kto bol na prechádzke minule a kto by mal ísť teraz, spomeňte si, že to robíte aj pre seba a vyrazte vo

Behanie

Pokiaľ budete so psíkom behať, bude Vás milovať ešte viac. Určite si na začiatku nájdite kľudné miesto v parku, alebo lese, kam ste zvyknutý chodiť na prechádzku. Ideálne keď pri učení budete sami, aby ho nič nerozptyľovalo.

Stačí i pomalší beh. Pokiaľ nie je psík zvyknutý, môžete ho vziať napríklad na stopovacie vodítko. Na beh sú tiež vhodné odpružené vodítka s tzv. amortizérom, odpružená časť tak zmierni každé trhnutie a ušetrí tak ťahanie a chrbát ako Vám, tak i Vášmu psovi.

Pokiaľ si behanie so psíkom zamilujete a zvyknete si vzájomne na svoje potreby, môžete skúsiť dogtrekking, čo je vytrvalostný šport na dlhé vzdialenosti, kde idete/bežíte po celú dobu so svojim psom. 

Výlet na bicykli

Bezpečná jazda na bicykli je omnoho zložitejšia, ako behanie so psom. Je nutné sa toho s psíkom viac naučiť a vyskúšať, než poriadne pôjdete.

síka by nemalo vôbec nič rozptyľovať, mal by byť schopný míňať pri jazde mačky, iných psov i ľudí. Určite na začiatku vyskúšajte opäť jazdu v prírode, kde budete sami. Psík by mal bežať vpravo od bicykla, takže ho budete musieť naučiť nový povel.

Pokiaľ by ste zvažovali jazdu na bicykli so psíkom i po cestách, určite si ešte prečítajte ďalšie rady a tipy, a zároveň berte na zreteľ, že takáto jazda býva i pokutovaná. 

Pokiaľ máte ešte šteňa, tak s bicyklom počkajte. Všeobecne sa odporúča učiť na jazdu s bicyklom až do 1 roku veku.

Rybárčenie

Netypické, ale dokonca i rybárčenie so psíkom môže byť zábava. A nemusíte sa báť, že Vám bude po celú dobu plašiť ryby.

 Keď ideme na ryby, najprv necháme pri vode psíka prebehnúť, napiť sa vody. Potom už má do vody zákaz a už je iba na brehu, väčšinou si chvíľu očuchá okolie, potom si ľahne a môže sa rybárčiť. A nezabudnite so sebou vziať nejaký dobrý pamlsok.

 

Napísala Martina

IG https://www.instagram.com/kraken_the_wolfdog/

Doporučené produkty

Copyright © 2021, Vetamix.sk Powered by