SO PSOM V KARANTÉNE

SO PSOM V KARANTÉNE

 

Učenie nových trikov

Kedy bude lepšia príležitosť naučiť psíka nové triky než práve teraz? Na internete je veľa návodov, videí, tipov, aké a ako naučiť nové triky. Môžete naučiť psíka napríklad povel hanbi sa, slalom medzi nohami, štekaj, drž, váľaj sudy, hraj mŕtveho, popros, daj labku, ľahni si nabok...

Hlavolamy

Najúčinnejšia zábava ako psíka unaviť psychicky aj fyzicky. Na internete sa dnes dá zohnať veľká škála psích hlavolamov. Od jednoduchých po najťažšie. Ale pozor, hlavolamy si  môžete za pár minút vyrobiť aj doma. Postačí vám na to napríklad PET fľaša alebo roličky z toaletného papiera. Návodov je na internete tiež hromada.

Čuchacie koberčeky

Čuchacích koberčekov je na internete tiež plno a samozrejme opäť aj plno návodov, ako si za pár korún vyrobiť takýto koberček doma.

Fotenie

Ak máte záhradu, vezmite psíka von a bežte fotiť. Ak nie, zvládnete to aj doma. Posaďte si psíka na nejaké pekné miesto a fotky na Instagram či facebook môžu len “lietať”.

Strihanie či brúsenie pazúrikov

Čas s psíkom môžete využiť napríklad na ostrihanie alebo brúsenie pazúrikov. My s Ellie pazúriky iba brúsime na takzvanom “targete”, ktorý sme si doma vyrobili sami. Stačil nám len kus dreva, brúsny papier (šmirgeľ) a lepidlo. Hotové za 5 minút.

Vyčesávanie srsti

Psíka konečne môžete poriadne vyčesať, nikam sa neponáhľate a poriadne si to môžete spolu užiť. Teraz keď psíci začínajú strácať srsť, je tá najlepšia doba.

Čistka hračiek, vôdzok a ostatných vecí

Má váš psík fakt veľa hračiek, obojkov, vôdzok alebo potrebujú hračky a deky vyprať? Teraz je ten správny čas urobiť poriadok v hračkách, vôdzkach, maškrtách, urobiť poriadok v jeho zásuvke či skrini, kde má všetky veci. Uvidíte, že všetko bude hneď vyzerať lepšie.

Hranie

Alebo sa iba spolu hrajte, preťahujte sa o hračku, škrabkajte psíka na brušku a užívajte si tento spoločný čas, pretože nič nie je cennejšie, ako čas strávený s tým, koho máte radi.

 

Napísala Míša

Doporučené produkty

Copyright © 2020, Vetamix.sk Powered by