RECEPT: DOMÁCE MINI BUCHTIČKY PRE PSÍKOV

RECEPT: DOMÁCE MINI BUCHTIČKY PRE PSÍKOV

Ja mám dnes pre vás skvelý a jednoduchý recept na domáce psie mini buchtičky, po ktorých sa len zapráši.

Budeme potrebovať:

Ak ste sa zarazili nad poslednou ingredienciou, ktorou je múka, tak vás upokojím. Niet sa čoho báť. Pár maškŕt s touto prísadou vášmu psíkovi vôbec neublíži :)

KROK 1

Pečeň poriadne rozomelieme alebo ako v mojom prípade rozmixujeme. Do vzniknutej hmoty pridáme vajíčko, ovsené vločky a múku. Múku budeme prisypávať dovtedy, kým sa zmes neprestane lepiť. Práve preto neuvádzam presnú gramáž múky.

KROK 2

Úprimne, ja som začala tým, že som si vzniknuté cesto rozvaľkala a začala vykrajovať. To ale nebola žiadna sranda, pretože sa cesto na formičku fakt dosť lepí, takže som vykrojila iba jeden plech. Zvyšok cesta som na ďalší plech jednoducho vyliala s tým, že to potom nakrájam na kocky. Takže ak nechcete nerváčiť, urobte to celé takto.

Plech som dala do vyhriatej rúry na 200 stupňov, ktorú som ale potom stiahla na 180 a všetko som piekla približne 10 minút.

KROK 3

Po vytiahnutí z rúry sú buchtičky krásne nadýchané. Ale iba tie vykrajované. Cesto, ktoré som mala vyliate na plechu, som po upečení skúsila pomocou formičiek vykrojiť a teraz to išlo krásne! Bohužiaľ buchtičky už neboli také nadýchané, ako tie, ktoré som vykrojila pred pečením. Na chuti sa ale nič nezmenilo!

Tak toto sú moje mini buchtičky pre psíkov. Verím, že aj vášmu psíkovi budú chutiť rovnako, ako mojim slečnám. Ak ich budete piecť, určite dajte fotku na instagram a označte @vetamix.cz + @sabby_and_doggies.

Recept napísala Sabby

 

Copyright © 2020, Vetamix.sk Powered by