POZVI JAR DO MISKY

POZVI JAR DO MISKY

Slniečko svieti a príroda sa prebúdza. Ach, aké krásne je toto obdobie… Človek aj jeho štvornohý kamarát majú hneď väčšiu chuť do života. A prečo toto obdobie nevyužiť aj na ozvláštnenie psej misky?! Je toho toľko, čím môžeme psíkovi jarné barfovanie spestriť… Dám vám pár tipov, ako dostať kúsok tej čarovnej jari do psej misky.

BYLINKY

Jednou z možností, čo prihodiť na jar k mäsu do misky, sú určite bylinky. Rovnako ako pre ľudí, aj pre psíkov sú zdravé a majú blahodarné účinky.

Medzi bežne dostupné a psovi prospešné byliny patria:

  • šípky s vysokým obsahom vitamínov A a C (na jeseň)
  • žihľava
  • harmanček s protizápalovými účinkami
  • mäta ako pomocník pri bolestiach žalúdka
  • lucerna siata na vyčistenie krvi a mnohé ďalšie

Jarné prechádzky sa dajú krásne spojiť so zberom rôznych bylín, ktoré je možné nasušiť a podávať psíkovi v priebehu celého roka.

 

ORIEŠKY A SEMIENKA

Ďalšie možnosti, ako spestriť psovi misku v priebehu roka a nikdy neurobiť krok vedľa, predstavujú rôzne oriešky a semienka. Tieto plody sú v primeranom množstve blahodarné nielen pre človeka,  ale aj pre psa. Ide totiž o veľký zdroj vápnika.

  • Dôležité je tieto plody vždy nadrviť alebo inak mechanicky rozbiť alebo rozvariť, inak ich organizmus psa nedokáže stráviť.
  • Výborné sú zamiešané v mletom mäse, čím zároveň zabránime ich vdýchnutiu.
  • Vyberať môžete s širokého radu semienok a orechov, ako napríklad ľanové, sezamové, tekvicové alebo slnečnicové semienka, ale tiež kokos, vlašské orechy alebo mandle.

OVOCIE NAMIESTO ZELENINY

Dávate ako prílohu väčšiu časť roka psíkovi k miske plnej mäsa zeleninu? Letná sezóna nás vyzýva zaradiť aj ovocie. Od tých klasických druhov ako sú jablká a banány, až po tie zaujímavejšie ako mango alebo čučoriedky… Váš pes sa bude oblizovať až za ušami.

Z ovocných plodov môžete psíkovi mixovať aj ovocné šťavy, ktoré sú skvelé na rýchle doplnenie energie počas výletov.

Toto vylepšenie môžete tiež po celý rok doplňovať aj rôznymi druhmi olejov na krásnu a hebkú srsť a komplexnými vitamínmi ako napríklad Roboran. Váš psík bude nielen výborne prospievať, ale bude šťastný nad každou miskou takýchto dobrôt. Nezabúdajme ale, že menej je niekedy viac!😊

 

Napísala Markéta

IG - https://www.instagram.com/czech_frenchie/

Doporučené produkty

Copyright © 2021, Vetamix.sk Powered by