Obľúbené produkty Coriny a Hope

Obľúbené produkty Coriny a Hope

Hovädzie mäso

Prvým veľmi obľúbeným produktom je hovädzie mäso. Vo všeobecnosti mám rada mäso kusové, pretože mám vždy k dispozícii poriadny kus mäsa a je to len na mne, ako ho dievčatám pripravím. Niekedy ho nakrájam na menšie kúsky, ale keď chcem, aby si trochu precvičili čeluste, tak nechám kúsky väčšie. Potom pozorujem, s akou vervou sa do toho pustia a lahodia si pri žuvaní mäsa.

Mäso skladujem vždy v mrazničke a podľa svojho plánu ho deň pred podávaním z mrazničky vyberiem a nechám vonku v miske pomaly rozmraziť. Ak sa mäso nespotrebuje v ten istý deň, nechám ho v chladničke, kde ešte nejakú dobu v pohode vydrží.

Hovädzie mäso je podľa môjho názoru základom správneho stravovania a určite by nemalo chýbať v kvalitnom jedálnom lístku vašich chlpáčov.

Hovädzie mäso je veľmi prospešné na:

 • výživu kĺbov,
 • vývoj a vývin pohybového ústrojenstva,
 • správnu tvorbu a ochranu zubov,
 • posilnenie imunitného systému.

Je taktiež bohaté na dôležité proteíny a obsahuje ľahko stráviteľné živočíšne tuky.

Preto môžete hovädzie mäso použiť pri diéte a tiež ho podávať psíkom, ktorí trpia zažívacími problémami. Vždy ale platí zásada, že pri akomkoľvek probléme so zažívaním a hľadaní nejakej alternatívy, konzultujte všetko so svojím zverolekárom.

Bravčové mäso

Zase obľúbená záležitosť mojich dievčat. Aj tu platí, že mäso uchovávam v mrazničke a jeho príprava je totožná.

O bravčovom mäse koluje množstvo nepravdivých informácií a mýtov. Napríklad, že bravčové mäso by psi vôbec nemali jesť. Je veľmi tučné, a preto napríklad nie je vhodné pre starých psov alebo psíkov s vyššou váhou. Ale pochopiteľne v rozumnej miere alebo v kombinácii s iným, ľahším mäsom môže byť dobrým doplnkom.

 • Pre aktívnych psíkov je bravčové mäso skvelou voľbou, ako im doplniť energiu. Ak máte psíka celý rok vonku, tak sa potom priam ponúka otázka, či ho práve v zimnom období nekŕmiť o niečo viac práve mäsom bravčovým, aby si vytvoril tukovú zásobu a mohol z nej čerpať počas chladných mesiacov.
 • Okrem toho je toto mäso výborné na posilnenie žuvacích svalov

Ja zaradím bravčové mäso vždy vtedy, keď majú moje dievčatá cez deň záťaž a potrebujem im rýchlo a kvalitne doplniť energiu na ďalší aktívny deň.

Konzervy

Vetamix ponúka mnoho druhov konzerv a aby som bola úprimná, tak dievčatám chutia všetky druhy. Najviac im teraz momentálne chutí zverinová konzerva. Priznám sa, že niekedy nestihnem pripraviť, čo by som chcela, a tak mám v zálohe práve konzervy uložené v špajze. Takže keď sa niekedy stane, že nestihnem pripraviť mäso, mám úžasnú a plnohodnotnú alternatívu.

Konzervu nemusíte mať v mrazničke, preto je takmer hneď pripravená na použitie. Ako som už spomínala, tak dievačatá si teraz veľmi obľúbili práve zverinovú.

 • Toto mäso je veľmi špecifické a je považované za najprirodzenejšiu potravu vlkov, teda predkov našich chlpáčov.
 • Má inú štruktúru a oproti inému mäsu je podstatne vyzretejšie a tým aj chutnejšie.
 • Takéto mäso je veľmi výživné a zároveň ľahšie stráviteľné.

Je pravda, že zverina patrí medzi drahšie druhy mäsa, ale na občasné spestrenie alebo ako rýchla večera je úžasná.

Ďalšou výhodou je, že ak plánujem dlhší výlet, tak strčím konzervu do batohu a večeru pre moje dievčatá mám hotovú za chvíľku a kdekoľvek. A tým, že je toto mäso ľahko stráviteľné, môžem od nich po krátkej pauze očakávať ďalší výkon.

Maškrty

Neboli by to ale tí správni chlpáči, keby pracovali alebo podávali výkon bez úplatku. A to je dôvod, prečo mám v zálohe ešte dve esá, ktorými sú hovädzie sušené jerky a bravčové črievka.

Hovädzie sušené mäso jerky

 • Táto maškrta je stopercentne prírodná, bez akýchkoľvek chemických a konzervačných látok. 
 • Je ideálne na čistenie zubov, posilňuje žuvacie svaly a vyrovnáva hladinu žalúdočných štiav

Môžeme ho mať nasypané vo vrecúšku na maškrty alebo len tak v ruke v sáčku, v ktorom sa bežne predávajú. Nevýhodou je, že ich je vždy málo...

Bravčové črievka 

Črievka majú veľmi intenzívnu vôňu, ktorá mnohým ľuďom voňať nebude, ale zato u psíkov okamžite vyvoláva slintanie a veľkú túžbu dostať každý kúsok.

 • Sú taktiež stopercentne prírodné. 
 • Bohaté na zdroj bielkovín, vitamínov a minerálov. 
 • Majú pozitívny vplyv na črevnú mikroflóru. 

Výhodou takýchto maškŕt je, že sa predávajú v ideálnych balíčkoch, ktoré vydržia tak akurát dlho. Aj tu platí tá rovnaká nevýhoda, že akékoľvek množstvo je malé množstvo. Psíci ich zbožňujú a asi by za vás chodili aj do práce, len aby mohli dostávať takú delikatesu, ako sú práve jerky a črievka.

 

Napísala Jiřina

IG - https://www.instagram.com/huskycorinahope

 

Doporučené produkty

Copyright © 2022, Vetamix.sk Powered by