MÍŠA A ELLIE: MOJE SKÚSENOSTI s BARFOVANÍM MALÉHO PSÍKA

MÍŠA A ELLIE: MOJE SKÚSENOSTI s BARFOVANÍM MALÉHO PSÍKA

Ako to robíme my

S Ellie berieme mäso z Vetamixu. Najmenšie balíčky mäsa tu majú od 0,5 kg. My berieme väčšinou tieto. Občas si ale objednáme aj 2 kg , čo je samozrejme už trochu väčšie balenie pre malého psíka, ale i s tým si vieme poradiť.

Robíme to úplne jednoducho:

  • Vyberiem mäso z mrazničky, ale nenechám ho vôbec rozmrazovať pri izbovej teplote, ale hneď ho dám do chladničky. 
  • Keď o pár hodín trochu povolí, ale je stále zamrznuté, dá sa už dobre porciovať.
  • Mäso vyberiem, odoberiem si koľko potrebujem, čo znamená cca 240 g mäsa na deň. 
  • Väčšinou si robím krabičky na cca 2-3 dni. Krásne to v chladničke vydrží, a keď to mám, dám to hneď do mrazničky. 

Tých 240 g je pre Ellie denná dávka. Niekedy sa nám to podarí spotrebovať celé, takže nemusím nič riešiť, ale pokiaľ mäso ostane a je ešte zamrznuté, vraciam ho späť do mrazničky a potom na druhý krát ho spotrebujem celé.

Nie je to veda

To isté robím i s kosťami, ale tie už idú od seba ťažko oddeliť, keď sú zamrznuté. Tu skvelo pomôže sekáčik na mäso. Nie je to vôbec žiadna veda. Mäso pri spracovaní touto cestou nezapácha a ani nie je nijak kvalitatívne pokazené.

Stretla som sa totiž s komentármi, že keď dávam mäso takto späť do mrazničky, bude zapáchať. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že nebude, ani raz sa nám to nestalo. Samozrejme, že rozmrznuté už by som ho späť nedala.

Tiež som sa stretla s názormi, že keď pripravujem krabičky na cca 2-3 dni dopredu, tak to nie je dobré. Vraj pes potrebuje čerstvé a toto už mu chutiť nebude. Nesúhlasím ani s týmto. To mäso je v chladničke zmrznuté ešte na druhý deň, takže ho musím pred podaním nechať povoliť pri izbovej teplote. Nič sa s ním nestane a za dva dni to už má Ellie komplet zjedené, takže ideme na novo a pripravujeme na ďalšie dni.

Barfujte s radosťou, používajte sedliacky rozum a neriešte toľko, pretože do naozaj nie je žiadna veda.

Napísala Míša

IG https://www.instagram.com/ellie_dog_cz/

Doporučené produkty

Copyright © 2021, Vetamix.sk Powered by