Jesenná kúra na posilnenie psej imunity

Jesenná kúra na posilnenie psej imunity

Vyvážená a správna strava

Základom je rozhodne správna a pestrá strava, ktorá sa skladá zo správnej kombinácie: 

  1. Mäsa
  2. Vnútorností 
  3. Kostí
  4. Príloh

Bez tohto základu nebude nikdy Váš pes v dobrej kondícii, nech sa budete akokoľvek snažiť doplňovať jeho stravu inými podpornými prípravkami, vždy je treba myslieť na správny základ, a to celoročne. 

Pokiaľ kŕmite Barfom a prečítali ste si niekedy, ako robiť správne, pravdepodobne si môžete prvý bod odškrtnúť a považovať za splnený.

Kĺbová výživa

Vzhľadom k tomu, že Mauglí je ako francúzsky buldoček veľmi náchylný na rôzne problémy s pohybovým ústrojenstvom, nenechávam nič náhode a do jesennej kúry vždy pridávam prípravok napomáhajúci správnemu vývoju kostí a kĺbov v priebehu rôznych období života psa. 

Na túto 8 týždennú kúru obvykle použijem Vetamix vitamíny mobility pre regeneráciu a ochranu  chrupaviek, väzov a zlepšenie hybnosti kĺbov.

Morské riasy

Úžasnou super-potravinou v Barfe je rozhodne kelpa, morská riasa, ktorá má blahodarné účinky na kompletný organizmus psa, zároveň sa tiež stará o jeho zuby a trávenie. 

Kelpu pridávam do Barfu dvakrát ročne vždy v 6 týždňovom cykle. Môžete tiež siahnuť po iných druhoch rias, trúfam si povedať, že nemôžete siahnuť vedľa.

Oleje

Oleje pridávam do jedla veľmi rada, vzhľadom k ich účinkom na srsť a možnosti použiť širokú škálu rôznych druhov. Po dlhodobejšom užívaní olejov je srsť psíka na dotyk pevnejšia a na pohľad krásnejšia a lesklejšia. 

Oleje sú tiež nekonečným zdrojom rôznych vitamínov a omega 6 nenasýtených mastných kyselín, ako napríklad rybí a lososový olej bohatý na vitamín A a D, olivový olej podporujúci trávenie...

Vybrať si je rozhodne z čoho.  Ja mám po ruke vždy lososový olej Vetamix

Jesenné a následne aj jarné kúry vždy realizujem po dobu 6 až 8 týždňov, podľa aktuálneho stavu Mauglího. Pokiaľ sa mi zdá v pohode, robím kúru kratšiu, ale nikdy nie kratšiu ako 6 týždňov, pretože účinky týchto doplnkov sa obvykle prejavujú pri dlhodobejšom užívaní. Dávkujem oleje, morskú riasu, kĺbovú výživu do kŕmnych dávok vyvážene a ako s obľubou hovorím „Menej je niekedy viac“ , takže sa snažím nepreháňať.

 

Napísala Markéta

IG - https://www.instagram.com/czech_frenchie/

 

Doporučené produkty

Copyright © 2021, Vetamix.sk Powered by