Hovädzie a bravčové mäso mleté - recenzia noviniek

Hovädzie a bravčové mäso mleté - recenzia noviniek

A pretože sú to už takmer dva roky, čo s Caesarom hrdo prezentujeme túto značku, neváhala som ani minútu, novinku sme vyskúšali a tu je pár postrehov.

Zloženie mäsa

Ak siahnete po tejto novinke, v ponuke si môžete vybrať balenie bravčového alebo hovädzieho mäsa. Ako už napovedá názov, ani jeden z produktov vás nesklame, pretože v prípade bravčového variantu ide o 100% bravčové mäso mleté (úplne bez kostí). Druhá možnosť taktiež ponúka 100% hovädzie mäso mleté (ani tu nie sú žiadne kosti).

Unikátnosť produktu spočíva v jeho kvalite, pretože nejde iba o klasické kŕmne mäso, ako ho poznáme (orezy, mleté s kosťou atď.) Kvalitou je toto mäso porovnateľné s tým "konzumným", ktoré si pre seba bežne kupujete u vášho mäsiara.

V oboch prípadoch ide o zmrazený produkt, spracovaný a zabalený podľa hygienických noriem. Kvôli tomuto zamrazeniu je vhodné krmivo do 24 hodín po rozmrazení spotrebovať (čo ale platí všeobecne na všetky produkty podobného charakteru).

Pôvod mäsa

Podpora domácich poľnohospodárov a producentov potravín nie je našťastie už dávno žiadnou novou a nevídanou vecou. Čoraz častejšie sa zákazníci v supermarketoch pozerajú aj na výrobcu a pôvod ponúkaných surovín, a podľa toho sa potom aj rozhodujú v nakupovaní.

A prečo teda nepodporiť domáci trh aj pri nákupe mäsa pre svojich psích kamarátov?

  • Vetamix bravčové aj hovädzie mäso pochádza výhradne od overených lokálnych (českých) farmárov.
  • Kúpou takéhoto mäsa výsledne podporujete miestnych farmárov.
  • Máte istotu, že pri spracovaní a zaobchádzaní so zvieratami boli dodržané predpísané normy a štandardy EU.  

A čo na to Caesar? 

Hoci sú oba ponúkané produkty vizuálne aj pachovo na nerozoznanie od tovaru, ktorý si bežne kupujeme na pultoch u mäsiarov, označenie "Používajte iba ako krmivo pre zvieratá v záujmovom chove" na obaloch hovorí jasne.

Všetky túžby a chute na tatársky biftek s krásne opečenou cesnakovou hriankou musia ísť bokom a testovanie mäsa nechávam na Caesarovi. Ten sa bez váhania púšťa do práve naservírovanej misky, ktorá je takmer vzápätí dokonale vyčistená. Chuťová aj pachová stránka teda u chlpáča obstála. A čo na to neskôr jeho trávenie?

Počas nasledujúcich hodín ani dní sa u nás neobjavili pri chodení von žiadne neočakávané ani nepríjemné problémy, v dome nie je v blízkosti Caesare cítiť žiadny nepríjemný závan vzduchu, takže výrobky za nás obstáli aj v tomto bode hodnotenia na výbornú a môžeme ich s čistým svedomím odporučiť.

Napísala Monika

 

IG - www.instagram.com/moncakk/

 

Doporučené produkty

Copyright © 2022, Vetamix.sk Powered by