Corina & Hope odporúčajú svoje obľúbené letné dobroty

Corina & Hope odporúčajú svoje obľúbené letné dobroty

Kuracie prsia na prvom mieste

Vzhľadom na to, že máme celé leto pred sebou a stále je tak trochu doba „chudnutia do plaviek", tak jedným zo základných mias, ktoré moje dievčatá milujú, je práve mäso kuracie, a to konkrétne kuracie prsia.

Všeobecne možno povedať, že

 • kuracie mäso je dobrota, ktorá je ideálna na doplnenie vápnika prirodzenou cestou,
 • obsahuje ľahko stráviteľnú svalovinu, preto sa nebojte toto mäso podávať psíkom aj mačičkám všetkých vekových skupín,
 • ak s BARFom iba začínate, tak toto mäso je vhodné práve aj pre začiatočníkov,
 • kuracie mäso je taktiež vhodné pri diétach alebo pri zažívaích problémoch.

Budem sa opakovať, ale vždy pri akýchkoľvek problémoch s príjmom potravy platí zásada, že všetko treba konzultovať s vaším veterinárom.

Kuracie prsia skladujem v mrazničke zmrazené a po vybratí a rozmrazení sa ich snažím čo najrýchlejšie zúžitkovať. Ale to je asi ten najmenší problém, pretože mäso je veľmi obľúbené a vždy nájdem po kŕmení akurát prázdnu misku.

Podávaním tohto mäsa

 • znižujete hladinu cholesterolu,
 • doplňujete vitamíny skupiny B a minerály ako železo, vápnik, zinok a selén,
 • a ak budete podávať veľké kusy, psíci si zároveň precvičia žuvacie svaly.

Mleté mäso sa nikdy nepreje

Ďalším obľúbeným produktom mojich chlpáčov je mleté mäso hovädzie a bravčové. Ide o relatívne nový produkt Vetamixu.

Toto mleté mäso má prvotriednu kvalitu a dalo by sa porovnať s mäsom, ktoré si bežne kupujete pre seba. Kúpou tohto kvalitného produktu podporujete overených českých farmárov. Aj tak samozrejme dávajte toto mäso len svojim chlpáčom :). Predsa by ste ich nepripravili o taký lahodný zážitok, ktorý sa za tým skrýva.

Predstavivosti sa však medze nekladú. Ak sa chcete trochu pohrať, tak z mletého rozmrazeného mäsa pripravte:

 • guľôčky do misky,
 • alebo lahodný fresch burger.

Či už tak alebo onak, výsledkom bude spokojné bruško a prázdna miska. Výhodou mletého mäsa je jednoduchá príprava a skvelé výživové hodnoty.

Saláma Fík

Pre prípad, že potrebujem nakŕmiť rýchlejšie, než som počítala, a nemám rozmrazené mäso z mrazničky, alebo sa práve nechádzam niekde inde a nie doma, tak mám v zálohe fígeľ v podobe šetrne sterilizovanej salámy Fík. Je to taktiež produkt s prvotriednou kvalitou a má podľa mňa perfektné zloženie:

 • 70 % hydinového mäsa,
 • 15 % hovädzieho mäsa,
 • 12 % bravčového mäsa,
 • 3 % ryžovej múky, ktorá je hypoalergénna.

Aj mäso v tejto saláme pochádza iba od českých farmárov, takže jeho zakúpením podporujete lokálnych výrobcov. Nerozbalený výrobok môžete aj v lete skladovať pri bežnej izbovej teplote. Až po rozbalení ho vložím do chladničky, teda ak niečo vôbec zostane...

Neodolateľné kuracie krídla

Kto z nás by nemal rád kuracie krídelká. Často si pre ne jazdíme aj do fastfoodu... Takáto delikatesa od overených českých farmárov je aj v ponuke Vetamixu. Kuracie krídla nájdete v kilovom balení, ktoré je mrazené. je lepšie si krídla rozdeliť na jednotlivé porcie, ktoré potom z mrazničky vyberáte podľa potreby.

Sú skvelou kombináciou mäsa a kostí, čo je pre chlpáčov veľmi dôležitý zdroj vitamínov a minerálov. Okrem toho si obhrýzaním kostičiek krásne vyčistia zuby.

Vláknina je dôležitá aj v lete

Ak má byť strava aj v lete pestrá, plná vitamínov, minerálov a ďalších telu prospešných látok, tak určite nesmiete zabudnúť na ovocie a zeleninu. Aj s týmto vám Vetamix pomôže, pretože na ich stránkach nájdete veľké množstvo rôznych produktov.

Mojím obľúbeným produktom je zeleninovo-ovocný mix s ligurčekom. V tomto mixe nájdete ideálny pomer mrkvy, jabĺk, čučoriedok, červenej repy, špenátu, zelerovej vnate, zeleru a ligurčeka.

Ovocie a zelenina z českých záhrad zaistí prémiovosť a kvalitu. Kŕmna dávka je potom pestrá, farebná, plná chuti a najmä vône, čo sa niekedy môže pri maškrtných jazýčkoch dokonale hodiť. Pri príprave dajte primerané množstvo tejto zmesi do vody a nechajte až 15 minút namočené.

Za odmenu alebo len tak pre radosť

Takto by sa dal pomenovať posledný odstavec tohto článku. Medzi mojimi obľúbenými produktmi sú samozrejme aj maškrty. Na Vetamixe sa mi páči, že maškrty, ktoré ponúka, sú vždy iba v prvotriednej kvalite a nie je to "namleté a pozliepané čosi".

Ich maškrty sú pre psíkov veľmi atraktívne a chutné. U nás sú veľmi obľúbené sušené kuracie beháky, ktoré dievčatám chutia.

Asi sme zatiaľ nevyskúšali všetko, pretože toho majú naozaj veľké množstvo, ale čo som dievčatám zatiaľ dávala, to im neskutočne chutilo. Spomínané kuracie beháky sú ľahko stráviteľné a sú vhodné pre psíkov aj mačičky v každom veku.

 

Napísala Jiřina

IG - https://www.instagram.com/huskycorinahope

 

Doporučené produkty

Copyright © 2022, Vetamix.sk Powered by