CORINA & HOPE: AKO ZAČAŤ S BARFom

CORINA & HOPE: AKO ZAČAŤ S BARFom

Je pekný deň a ja celá nervózna čakám na telefonát z Vetamixu, že sa ku mne blíži moja prvá zásielka. O chvíľu neskôr zvoní telefón a na druhom konci sa ozvalo, že zásielka je už tu. Psi vycítili, že sa deje niečo, čo sa bežne nedeje a začali behať po dome a po záhrade. Vybrali sme prepravky a dostali hromadu jedla a maškŕt. A tak som bola teraz nervózna ešte viac, pretože som netušila, či sa všetko zmestí do chladničky a mrazničky. S tým som si ale hravo poradila, pretože príprava v hraní tetrisu za mladi našla teraz konečne aj praktické uplatnenie. 😊 Tie moje dve hafiny len nechápavo pozerali, ale naplno asistovali pri ukladaní do chladničky a mrazničky. Pochopiteľne som s nimi prehodila pár slov, ale žiadnej odpovede som sa od nich nedočkala. Veľmi výrečné však boli sliny na ich papuľkách, ktoré ako keby prezrádzali, že veľmi dobre vedia, že to všetko je pre ne.

PRVÉ KŔMENIE OD VETAMIXU

Aby som pravdu povedala, tak som bola ten prvý deň trochu zmätená z toho veľkého množstva produktov a tak trochu som si hovorila, ako vlastne začnem. Čo bude prvé krmivo od Vetamixu pre moje slečny. Ale vlastne som to ani nemusela tak riešiť. Viem, že im chutí hovädzie mäso. Tak som ho vzala a naložila do misky. Potom som trochu zapojila predstavivosť, predchádzajúce skúsenosti a pripravila som im jedlo, na ktoré som dostala chuť aj ja. Išla vlastne o hovädzie mäso, lososa, zeleninu a ovocie. Úplne jednoduché a nič na tom nebolo. Keď som im to jedlo ponúkla, tak najprv opatrne privoniavali, párkrát oblizli, potom sa na seba pozreli a zrazu to začalo. Smršť mľaskania a slín a za chvíľku už len prekvapené pohľady, či to už akože bolo všetko alebo bude pokračovanie. Takže úspech a teraz už frčíme bez väčších problémov. Komunikácia s Vetamixom beží ako treba a my intenzívne objednávame.

Táto pestrá strava je vlastne dôležitá pre zdravie a správnu kondíciu psíkov. A ono to všetko v podstate začína v brušku psíka. Zdravia a kondícia navzájom súvisia, pretože bez zdravia nie je kondícia a bez kondície nie je zdravie. Poznáme to aj z ľudského prostredia. Dvaja ľudia. Jeden človek sa stravuje vo fastfoodoch a druhý človek jedáva pestrú a vyváženú stravu. Trúfam si povedať, že už na prvý pohľad bude jasný rozdiel, ale asi ten najväčší rozdiel by sme zistili pri nejakej fyzickej aktivite. Chcem tým povedať, že pri podávaní práve takejto pestrej stravy vám bude psík vďačný a hlavne zistíte, že prechádzky alebo akákoľvek iná aktivita je zrazu pre neho jednoduchšia.

ZDRAVÝ ROZUM NA PRVOM MIESTE

Je logické, že každý pes má iný metabolizmus a trávenie, a preto na to treba reagovať, ale ak budete nad stravou pre psíka premýšľať, tak ste na správnej ceste k pomyselnému zdraviu. Myslím tým skutočnosť, že ak máte aktívneho psíka, ktorý má rád pohyb, tak ho musíte založiť dostatočným príjmom potravy, čo mu poskytne dostatok bielkovín, sacharidov, minerálov a ďalších telu prospešných látok a vitamínov. Naopak, ak je váš psík málo aktívny, netreba mu podávať veľké množstvo stravy, ale iba toľko, čo bude schopný počas dňa stráviť a nie zbytočne ukladať. Možno to znie zložito, ale skutočne stačí o strave popremýšľať a dať jej zmysel. No ak aj tak tápete, môžete sa obrátiť na svojho veterinára alebo priamo na Vetamix. V oboch prípadoch určite dostanete relevantné informácie.

Keď si to premietnem na seba, respektíve na potreby mojich štvornohých miláčikov, tak my musíme chodiť a behať takmer každý deň. Výhodou je záhrada, ktorá poskytne priestor na behanie v čase, keď som v práci a nemôžem sa im venovať. Inak v čase voľna je prechádzka a ďalší pohyb nutnosťou. Dostatočný pohyb je v mojom prípade cestou k dobrej kondícii. Nedávno som si objednala kolobežku priamo určenú na ťahanie. Corina aj Hope sú nadšené a ťahajú ako na pretekoch, takže ja docielim to, že sa psi vybehajú, unavia a tešia sa na vyváženú porciu od Vetamixu.

MAŠKRTY AKO MOTIVÁCIA

No a najlepšou motiváciou k výkonom aj k poslušnosti sú samozrejme maškrty od Vetamixu. Môžem na sto percent povedať, že na piškóty psíci reagujú dobre, ale na maškrty od Vetamixu reagujú ako gremlins na vodu a svetlo 😊. Ide najmä o maškrty vyrobené zo sušeného mäsa a nič viac netreba vymýšľať. Takže aj keď im dáte viac maškŕt, napríklad pri nejakom výcviku, pretože aj týmto spôsobom sa staráte o ich dobrú kondíciu, tak sa nemusíte báť, že im dávate viac cukru, ktorý by nestačili spáliť. V tomto prípade im dáte maximálne bielkoviny a zároveň podávaním týchto maškŕt sa staráte o ich zdravý a čistý chrup.

Napísala Jiřina Gruberová

Doporučené produkty

Copyright © 2021, Vetamix.sk Powered by