ROZVOZ ZADARMO nad 50 €   
+421 911 305 812

Čo je to VETAMIX BARF krmení a proč je tak dôležité?

PRÍRODA VŽDY VIE ČO JE NAJLEPŠIE

BARF strava, alebo tiež barfovanie predstavuje návrat k prírode a tradičnému spôsobu kŕmenia zvierat tepelne neupravenou stravou. Tá je pre všetky divoké mäsožravé zvieratá odpradávna inštinktívna. A prečo tomu hovoríme BARF? Je to skratka z anglického „Bone and RAW Food“, alebo tiež „kosti a surová potrava“. Presne to totiž strava Vášmu miláčikovi poskytne v tej najvyššej kvalite.

PRIRODZENÁ, VYVÁŽENÁ A CHUTNÁ CESTA, AKO IM DAŤ ČO POTREBUJÚ

Psy a mačky sú mäsožravci. Surová nevarená potrava obsahujúca mäso, vnútornosti a kosti, spoločne s vhodným príkrmom je pre nich prirodzenou voľbou. Tento variant kŕmenia, ako jediný obsahuje v plnom spektre všetky životne dôležité a nepostrádateľné látky. I preto BARF strava podporuje prirodzenú imunitu, vitalitu a rast svalov Vášho psíka alebo mačičky. Touto formou tiež účinne bojujete proti parazitom a za zlepšenie kvality srsti i pazúrikov svojich štvornohých kamarátov.

VYSKÚŠAJTE VETAMIX BARF S NOVÝMI BALÍČKAMI

Chcete vyskúšať Vetamix BARF? Neviete si vybrať z našej širokej ponuky? Skúste to s našimi BARF balíčkami. Ponúkajú širokú škálu BARF produktov a pokryjú potravu a pamlsky na mesiac, v závislosti od apetítu a veľkosti Vášho psíka. Sami zistíte, čo mu chutí najviac a overíte si kvalitu našich výrobkov.

Pre štart sme zostavili kŕmenie bez vnútorností, aby si trávenie zvyklo na čerstvé mäso. Kŕmenie je vhodné pre všetky vekové kategórie, dávkovanie je potrebné prispôsobiť veku a kondícii zvieraťa.

AKO SPRÁVNE NAŠTARTOVAŤ BARF KŔMENIE

ŠTENIATKA A MAČIATKA

Šteniatka a mačiatka potrebujú špeciálnu starostlivosť. Preto je nutné BARF kŕmenie pridávať postupne, aby ste príliš nezaťažili ich malé brušká.

PRVÝCH 14 DNÍ:

Začnite svalovinou. Vhodné je hovädzie hrubomleté, hovädzie kúsky, teľacie mäso, kuracie mäso. Nebojte sa ani kostí! Pre šteniatka a mačiatka sú najlepšie hydinové kosti, ktoré ale vyberajte mäkšie /skelety, krky, krídla/. Vyskúšajte napríklad kuracie mleté mäso, ktoré obsahuje aj kuracie skelety.

PO 14 DŇOCH:

Pridajte vhodné vnútornosti. Na začiatok sú najvhodnejšie kuracie žalúdky, srdcia, alebo držky.

PO 1 MESIACI:

Je čas na ďalšie vnútornosti, ako sú pečienka, ľadvinky, alebo náš mix kuracích drobov.

DOSPELÉ PSY A MAČKY:

U dospelých psov a mačiek bez zdravotných problémov a bez skúseností s BARF potravou odporúčame zvoliť rovnaký postup ako v predchádzajúcom prípade.

STARŠIE ALEBO CHORÉ PSY A MAČKY:

Ak máte doma staršieho alebo chorého psa alebo mačku, aj pre nich je kŕmenie BARF potravou možnou alternatívou. Pri prechode na BARF buďte ale veľmi opatrní.

PRVÝCH 14 DNÍ:

Kŕmte ľahším chudým mäsom. Z našich skúseností odporúčame napr. teľacie kusové mäso, menej mastné ryby alebo králičie mäso.

PO 14 DŇOCH:

Skúste pridať hovädzie a bravčové mäso.

PO 1 MESIACI:

Pridajte vhodné vnútornosti. Srdcia, držky im prospejú najviac.

KOSTI:

Hryzením celých kostí si psí a mačací seniori udržujú chrup v dobrej kondícii. Najväčšiu radosť im urobia celé skelety, chvost alebo hovädzie rebrá.

ZVIERATÁ Z LOKÁLNYCH ČESKÝCH CHOVOV SÚ ZÁRUKOU ŠPIČKOVEJ KVALITY ČERSTVÉHO MASA.

STAROSTLIVO A PRÍSNE KONTROLOVANÁ VÝROBA JE ZÁKLAD

Všetky dobroty vznikajú so starostlivosťou a láskou v našich schválených prevádzkach. Na celú výrobu dohliada prísnym okom Krajská veterinárna správa. Všetky VETAMIX produkty podliehajú prísnej registrácii podľa noriem EÚ, preto je tiež možné naše krmivo predávať do krajín EU.


KVALITA JE PRE NÁS ZÁVAZOK

Len kvalitne spracované produkty dodajú Vašim miláčikom energiu a zložky potrebné pre rast, obnovu i regeneráciu organizmu. V našej ponuke nájdete pestrú škálu mimoriadne kvalitných produktov za príjemnú cenu.


PODPORUJEME LOKÁLNYCH FARMÁROV

Dbáme na starostlivý výber dodávateľského reťazca. Najviac využívame farmárov priamo zo západočeského regiónu. V našich produktoch tak nájdete kuracie mäso z Klatov, hovädzie a bravčové mäso z Blovic, ovsené vločky z mlyna v šumavských kopcoch, alebo cestoviny z našej vlastnej výroby v Přešticích.

Sortiment je rozdelený na BARF, PRÍKRMY A SUŠENÉ PAMLSKY. U BARF kŕmenia je pôvod mäsa vždy lokálny. To zaručuje jeho maximálnu čerstvosť. V ponuke nájdete tiež netradičné salámy pre psov a mačky, ktoré sú jedinečné svojim zložením a výživovou hodnotou. Dajú sa skladovať pri izbovej teplote, sú 100% bez chémie a konzervantov a fungujú ako plnohodnotné krmivo. Sušené pamlsky sú ideálnou odmenou. Sú prírodné, chutné a výživné.POTREBUJETE VIAC INFORMÁCIÍ? MÁTE OTÁZKY? NIE SME TAJNOSTKÁRI. NAPÍŠTE NÁM, VEĽMI RADI VÁM PORADÍME V OBLASTI VÝŽIVY, ZDRAVIA A CHOVU ŠTVORNOHÝCH MILÁČIKOV.

napište nám

VETAMIX BARF KRMIVO = ISTOTA VYSOKEJ KVALITY ČERSTVÉHO MASA Z LOKÁLNYCH ČESKÝCH CHOVOV.

Odmeňte ich a urobte niečo pre ich kondíciu. Naše sterilizované salámy a suché pamlsky sú ideálnou voľbou, pokiaľ vaši miláčikovia práve nemôžu barfovať. Dajú sa skladovať pri izbovej teplote, sú 100% bez chémie a konzervantov a fungujú ako plnohodnotné krmivo.