BARFuj s nami

BARFuj s nami

ČO ZNAMENÁ BARF?

Existuje niekoľko používaných výkladov skratky BARF v rôznych jazykoch.

Bones And Raw Food ▶️ Kosti a surová potrava ▶️ najznámejšie a najvýstižnejšie
Born Again Raw Feeders ▶️ Znovuzrodený kŕmiť surovým
Biologisch Artgerechte Rohe Futerung ▶️ Biologický vhodná surová potrava

Či už sa vám páči to alebo ono, je treba povedať, že význam je stále rovnaký. BARF metóda kŕmenia mäsožravých zvierat spôsobom, ktorý je pre nich od prírody najprirodzenejší. Teda surovým mäsom, kosťami, zeleninou a ovocím.


PREČO ZVOLIŤ BARF?

Otázka znie, prečo voliť kŕmenie surovým mäsom, keď je predsa také pohodlné a jednoduché nasypať im do misky granule. Odpoveď je jednoduchá, umelé náhrady a chémia v jedle nerobia dobre nikomu. A rovnako ako pre človeka, tak aj pre zdravie psíkov a mačičiek je najvhodnejšia kvalitná, pestrá a prirodzená strava. Hoci dnešní domáci maznáčikovia sa svojim divoko žijúcim príbuzným na prvý pohľad podobajú len veľmi vzdialene, ich výživové potreby a trávenie sú úplne rovnaké.


Pozitíva BARFovania

  1. Viem, čím kŕmim ▶️ žiadna chémia a skryté prísady, len čisté a čerstvé suroviny.
  2. Starám sa o ich zdravie ▶️ pre mäsožravé zvieratá je tento druh stravy prirodzený a preto je jasné, že ju ich organizmus oveľa lepšie využije. Zdravotných výhod je veľa:
    ✔️ Dobré zažívanie. Surová strava, naštartuje správne funkciu trávenia a minimalizuje zažívacie problémy.
    ✔️ Stop problémom so zubným kameňom. Prežúvanie mäsa, chrupaviek, kostí a šliach pomáha v starostlivosti o zuby psov a mačiek.
    ✔️ Menej parazitov. Dobre fungujúce zažívanie a žalúdok lepšie zatočia s prípadnými parazitmi. Oproti granulám sa čerstvá potrava trávi vždy oveľa rýchlejšie a nedáva tak šancu parazitom usadiť sa.
  3. Doprajem im chutnú stravu

 

Copyright © 2022, Vetamix.sk Powered by