BARFOVANIE A PREVENCIA

BARFOVANIE A PREVENCIA

Dodržujem základné pravidlá BARFovania 

Správny pomer mäsa, kostívnútorností a príloh je základom správnej a vyváženej stravy psa.

Netreba mať takto stopercentne vyváženú každú misku, ktorú svojmu štvornohému kamošovi servírujeme trebárs dvakrát denne, ale z dlhodobého hľadiska – týždne, mesiace – by mala miska obsahovať správny pomer základných živín.

Podľa potrieb psíka môžeme pridávať rôzne doplnky stravy – od olejov cez oriešky a semienka až po bylinky. V tomto prípade ale platí všetko s mierou. Niekedy je totiž menej lepšie než viac.

Sledujem kondíciu psa 

  • Ľudia kŕmiaci svojho psa surovou stravou obvykle poznajú každý chlp svojho štvornohého kamaráta do detailov, vrátane jeho nálad a vrtochov. Teda neexistuje lepšia spätná väzba a kontrola správnosti kŕmenia ako šťastný a spokojný pes v dobrej kondícii.
  • Ďalším "športom" Barfárov súvisiacim so sledovaním psa je kontrola jeho exkrementov a ani ja nie som v tomto ohľade iná, pretože ideálny exkrement rovná sa ideálna strava :). Je to zvyčajne prvý a najrýchlejší ukazovateľ, keď v BARFovaní urobíte krok vedľa, napríklad, keď dáte do misky príliš veľa kostí alebo naopak príliš veľa vnútorností.

Spätnú väzbu hľadám aj na veterine 

Ako poslednú uvediem návštevu zverolekára.

Každý rok, keď dávam svojho kamoša preočkovať, nechám mu rovno odobrať krv a urobiť kontroly všetkých základných orgánov ako sú ľadviny, pečeň, ale aj správne fungovanie červených a bielych krviniek atď....

Na našej veterinárnej klinike tomu hovoria predoperačné vyšetrenie, vyjde to asi na 1000 Kč, čo si myslím nie je v ročnom intervale až taká hrôza.

A verte, nepoznám lepší pocit, ako keď si potom vediem domov spokojného psa a v ruke mám papier s výsledkami, ktorý potvrdzuje, že kŕmim správne. ☺

A čo povedať na záver? Spätná väzba je dôležitá v každom ohľade nášho života. Keď od nášho úsudku závisí zdravie a kvalitný život nášho najlepšieho, štvornohého priateľa, je potom práve spätná väzba oveľa dôležitejšia.

Je lepšie robiť každý rok testy zbytočne, ako potom hasiť nejaký problém, z ktorého je cesta späť ťažká.

Barfu zdar! 

Napísala Markéta Borská 

@czech_frenchie

 

Ďalšie články autorky:

Vitamíny - čo a ako podávať 

BARF: v hlavnej úlohe prílohy

Príkoria a radosti letného BARFovania   

 

Doporučené produkty

Copyright © 2022, Vetamix.sk Powered by