Ako skladovať BARF

Ako skladovať BARF

Bez mrazničky ani krok

Mraznička sa s prechodom na BARF stáva vašou pravou rukou. Teda v prípade, že nechcete každé 2 – 3 dni kupovať nové a nové mäso, vnútornosti, kosti... V podstate si môžete vybrať jeden z nasledujúcich variantov:

1. Vertikálna mraznička: Máte doma priestor na mrazničku, ktorá bude vyhradená len na pochúťky pre psa? Super! Prvou z možností je mať nrmálnu vertikálnu mrazničku. Z vonkajšej strany vyzerá v podstate ako ďalšia chladnička a jej veľkou výhodou sú zásuvky vo vnútri. Vďaka nim si môžete mäso roztriediť a vždy sa dostanete presne k tomu balíčku, ktorý si chcete zobrať a použiť. 

2. Pultová mraznička: Otočte mrazničku "naležato", vyberte z vnútra všetky zásuvky a poličky, a získate tak pultovú mrazničku. Na jednu stranu sa vám do nej zmestí v pohode aj celé prasa, ale na druhú stranu budete mať trochu horšiu orientáciu. Balíček, ktorý leží úplne na dne, asi nebude také ľahké vytiahnuť...

3. Využitie súčasnej mrazničky: Máte v chladničke dostatočne veľkú mrazničku, ktorá pojme aj pár kilo mäsa navyše? Môžete ju využiť a ušetriť tak ďalšie miesto v byte. Ako nevýhoda sa ale ukazuje fakt, že asi bude treba objednávať mäso častejšie a po menších dávkach.

Ako spotrebovávať mäso na kŕmenie

Rozmrazené mäso vám v chladničke vydrží len pár dní a je dôležité ho čo najskôr spotrebovať. Ako to ale urobiť, keď vám kuriér dovezie niekoľko kilogramov mäsa?

  • Jednou z možností je metóda postupného rozmrazovania, ktorú praktikujem aj ja. Funguje to tak, že si mäso uložíte do mrazničky a postupne si rozmrazujete len také množstvo, ktoré v nasledujúcich 2 – 3 dňoch spotrebujete.
  • Druhou možnosťou, tiež veľmi obľúbenou, je balíčkovanie. Keď vám dorazí nová várka BARFu, necháte balíčky trochu povoliť a hneď si nachystáte jednotlivé porcie do balíčkov/krabičiek. Obrovskou výhodou je, že si takto môžete pripraviť kompletnú kŕmnu dávku so všetkými prílohami a potom už len postupne rozmrazovať a kŕmiť. Obsah krabičky/balíčka potom už len vyklopíte do misky a prípravu jedla tak máte prakticky bez práce.

Ako to robím ja?

Mne osobne dlhodobo vyhovuje prvý vyššie spomínaný spôsob. V pivnici mám vertikálnu mrazničku len na BARF a tam po doručení objednávky naskladám jednotlivé balíčky.

Pár z nich si vezmem ale do mrazničky pod chladničkou v byte a jeden balíček nechám uložený priamo v chladničke, kde pomaly rozmrzne. Akonáhle spotrebujem rozmrazené mäso, už sa mi pomaly rozmrazuje ďalší balíček, aby bol ready, keď spotrebujeme ten prvý. Prakticky nikdy mi BARF v chladničke nestojí dlhšie ako spomínané 2 – 3 dni a vydrží tak čerstvý.

A keď miniem mäso v domácej mrazničke? Tak skočím do pivnice pre nejaké zásoby... A stále dookola.

Napísal Radek Vandra

IG - www.instagram.com/greenmind.cz/

 

Doporučené produkty

Copyright © 2022, Vetamix.sk Powered by