AKO SA STARAŤ O PSIU SRSŤ

AKO SA STARAŤ O PSIU SRSŤ

Okrem toho je Kraken čistý a voňavý. A to sme sa nikdy nesnažili o to, aby mal v tejto oblasti výrazne nadštandardnú starostlivosť. Dávame mu pár doplnkov do potravy a očividne to funguje dobre.

Takže sme začali uvažovať o tom, akú starostlivosť vlastne venujeme jeho srsti a radi sa podelíme s našimi skúsenosťami:

Doplnky stravy

Jediné, čo dodržujeme pravidelne, je to, že každý deň spolu s večerou dostáva aj rôzne doplnky a vitamíny. Keď sme doma, dostáva ich denne. Keď sme na dovolenke alebo na návšteve, vôbec to so sebou nevozíme a dostane iba konzervu alebo salámu. Myslíme si, že starostlivosť o našich psíkov má byť kvalitná a keď je, tak si nemusíme lámať hlavu s tým, že občas niečo vynecháme a psík bude aj naďalej dobre prospievať.

Čo teda býva bežne prílohou ku Krakenovej večeri?

Umývanie šampónom (výnimočne), väčšinou len vodou

Ak sa Kraken niekde vyváľa, bežne ho umyjeme u známych na záhrade obyčajnou vodou z hadice. A potom zhruba 1x za 3 mesiace ho umývame vo vani šampónom určeným pre psíkov. Znamená to väčšinou, že priateľ si oblečie plavky a je vo vani s ním, pretože hoci má Kraken vodu rád, tak drhnutie srsti šampónom sa mu veľmi nepáči.

Vyčesávanie chlpov

Na prechádzky so sebou nosíme hrebeň na vyčesávanie. Snažíme sa vyčesávať asi tak 2x týždenne.  Ale vo všeobecnosti záleží na hlavne na tom, ako práve psík pĺzne. Kraken žije v  byte, takže to u neho nie je také jasné, ako u psíkov, ktorí sú viac vonku v záhradách (väčšinou 2x do roka – na jar a na jeseň). Takže signálom pre nás, že treba vyčesávanie zintenzívniť je to, že je po byte viac chlpov, než zvyčajne býva. :)

Tak vidíte, nie je to žiadna veda a ani takáto starostlivosť nezaberie príliš veľa času. Nič netreba preháňať – ani časté umývanie šampónom alebo denné česanie hrebeňom.

Verím, že aj s triezvou a primeranou starostlivosťou uvidíte pokroky a psíkom sa bude dobre dariť.

 

Napísala Martina 

 

Doporučené produkty

Copyright © 2020, Vetamix.sk Powered by